Sieć komórkowa Three w UK

Sieć komórkowa Three w UK od początku rzucała wyzwania innym operatorom, wyróżniają ich konkurencyjne ceny oraz pakiety z nielimitowanym Internetem w telefonie. Obecnie Three obsługują 45% ruchu Internetu mobilnego w UK.

Tańsza cena niestety wiąże się z pewnymi niedociągnięciami. Warto wiedzieć na przykład o zmianach co do kosztów roamingowych w krajach UE, od Maja 2022 korzystanie z Internetu za granicą nie jest już darmowe. Mimo wszystko, ta sieć ma wiele zalet o których warto przeczytać poniżej.

Sieć komórkowa Three w UK recenzja
 • 8/10
  Taryfy - 8/10
 • 8/10
  Wybór telefonów i akcesoriów - 8/10
 • 7/10
  Obsługa klienta - 7/10
 • 7/10
  Stosunek jakości do ceny - 7/10
 • 6/10
  Zasięg - 6/10
 • 4/10
  Koszty roamingu - 4/10
 • 5/10
  Usługi dodatkowe - 5/10
6.4/10

1. Taryfy abonamentowe i Pay as You Go

1.1 Taryfa abonamentowe

Sieć komórkowa Three w UK od Września 2023 ma trzy taryfy abonamentowe: Value, Premium i Complete. Rozbudowane taryfy odzwierciedlają duże możliwości dostosowywania planów do własnych potrzeb – w tym wybór długości umowy i dodatkowych usług.

W taryfie Complete możesz korzystać ze swojego planu za darmo (wedle limitu) w 71 krajach (w tym USA, Australii i Europie) z limitem do 12GB w miesiącu.

Plan Value posiada najskromniejsze bonusy, w tym brak roamingu, za który w przypadku wyjazdy zagranicznego, konieczne będzie płacić £2 dziennie. Pamiętaj o tym decydując się na plan, lub wybierz operatora z korzystnym roamingiem w EU.

Wszystkie taryfy dają dostęp do programu Three+ Rewards, w którym można znaleźć zniżki do wybranych sklepów i okazjonalne oferty na tanie bilety do kin czy kawę.

Value Premium Complete
5G bez dodatkowych kosztów
Nielimitowane SMS-y i minuty
Usługa Three+ Rewards
Paramount+ przez połowę trwania umowy Paramount+ przez długość umowy
Roaming za granicą do 28 dni Roaming za granicą do 56 dni
Do 3 lat dodatkowej gwarancji z telefonem w abonamencie Do 3 lat dodatkowej gwarancji z telefonem w abonamencie
Naprawa ekranu w planie 2 letnim

1.2 Telefony na abonament w Three

Sieć Three umożliwia zakup telefonu na abonament przez Internet na ich stronie internetowej. Wszystkie umowy na telefon trwają 24 miesiące. Klienci mogą wybrać spośród dużej gamy telefonów, od najnowszych flagowców jak iPhone 15 oraz Samsung Galaxy S23 aż do tańszych telefonów z Androidem.

Kilka propozycji telefonów poniżej £40 miesięcznie:

1.3 Pakiety SIM bez telefonu w Three

Three ma w swojej ofercie pakiety SIM only w UK. Są one idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie potrzebują nowego telefonu, ale szukają karty SIM z dużą ilością Internetu i minut na dłuższy okres.

Pakiety Sim Three są usługą abonamentową i zobowiązują na okres 12 lub 24 miesięcy. Wybierając tę opcję, możesz polepszyć swoją zdolność kredytową w UK i korzystać z zalet pakietów abonamentowych ’Advanced’ (Go Binge, Wuntu, poszerzony darmowy roaming i inne)

Karta SIM w UK Three£8.00
miesięcznie
25GB
Internet
5G Ready
12 miesięcy
umowa
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w EU od £2 dziennie
Karta SIM w UK Three£12.00
miesięcznie
120GB
Internet
5G Ready
24 miesiące
umowa
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w EU od £2 dziennie
Karta SIM w UK Three£19.00
miesięcznie
bez limitu
Internet
5G Ready
12 miesięcy
umowa
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w EU od £2 dziennie
Karta SIM w UK Three£29.00
miesięcznie
bez limitu
Internet
5G Ready
12 miesięcy
umowa
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w 71 krajach
✔ Serwis Paramount+ przez 12mc-y

1.4 Pakiety Three na kartę (Pay as you go)

Oferta Three na kartę została w pełni odświeżona w kwietniu 2020. Od teraz te pakiety wypełnione są po brzegi Internetem, podobnie jak reszta usług tego operatora.

Z oferty pay as you od Three można korzystać na dwa sposoby, pierwszy to przedpłacone pakiety z zagwarantowaną ilością Internetu, minut i SMS-ów, nazywają się one data packs.

Druga metoda to tradycyjna oferta na kartę, gdzie płacimy osobno za każdą minutę rozmowy. Cennik i szczegóły obu usług omawiam poniżej.

Data packs

Karta SIM w UK Three£10.00
jednorazowo
10GB
Internet 4G
1 miesiąc
bez umowy
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w 70 krajach
Karta SIM w UK Three£15.00
jednorazowo
30GB
Internet 4G
1 miesiąc
bez umowy
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w 70 krajach
Karta SIM w UK Three£20.00
jednorazowo
60GB
Internet 4G
1 miesiąc
bez umowy
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w 70 krajach
Karta SIM w UK Three£35.00
jednorazowo
nielimitowany
Internet 4G
1 miesiąc
bez umowy
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w 70 krajach

Oferta Tradycyjna 

Sprawdź ceny za usługi w tradycyjnej ofercie Three na kartę poniżej. Wybierz tę opcję, jeżeli chcesz ściśle kontrolować swoje wydatki i nie korzystasz nadmiernie z telefonu.

Aby utrzymać aktywne konto, Three wymaga aby użyć telefonu (np. wysłać SMS) raz w ciągu 180 dni. Przeczytaj również jak doładować konto Three w UK.

cennik
UsługaKoszt
Połączenia do standardowych numerów w UK (zaczynających się od 01, 02, 03) na komórki w UK i pocztę głosową Three10p / minutę
SMS10p / SMS
Internet5p / MB
MMS40p / wiadomość

2. Wybór telefonów i akcesoriów

2.1 Telefony

Three posiada w swojej ofercie najnowsze flagowe telefony np. Samsung Galaxy S21 i iPhone 13. Co więcej, Three często ma ekskluzywny dostęp do nowych i ciekawych telefonów, obecnie Razer Phone można kupić tylko od sieci Three.

2.2 Akcesoria do telefonów

Sieć komórkowa Three w UK ma swoim Internetowym sklepie z akcesoriami duży wybór na pokrowce do telefonu, ładowarki z kablem i bezprzewodowe, uchwyty samochodowe, słuchawki , głośniki oraz karty SD.

Warto zamawiać w ich sklepie, gdyż sprzedają tylko od sprawdzonych producentów. Co więcej, dostawa do domu lub sklepu jest darmowa na większość produktów. Uszkodzone akcesoria można zwrócić do sklepu lub odesłać.

Dużo podobnych produktów od mniej popularnych producentów można znaleźć taniej na eBay.

3. Obsługa klienta i zadowolenie klientów

Obsługa klienta Three dostępna jest poprzez live chat na ich stronie Internetowej, oraz przez telefon i w ich salonach sprzedaży (obecnie zamknięte z powodu panującej pandemii).

Według statystyk Ofcom – Brytyjskiego kontrolera usług komunikacyjnych, sieć komórkowa Three ma średni poziom skarg (4 klientów na 100,000), jest to więcej niż niektórzy konkurenci. Najbardziej zadowoleni są klienci operatorów Tesco Mobile i EE.

Opinie o operatorach komórkowych w UK
Dane z trzeciego kwartału 2019, źródło: Ofcom

4. Stosunek jakości do ceny

4.1 Abonament

Porównaliśmy jakie gratisy sieci komórkowe w UK oferują swoim klientom (Maj 2020). W przeciwieństwie do innych operatorów, Three nie oferuje namacalnych produktów jak np. subskrypcja do serwisu Spotify, a raczej usługi które pozwalają na obniżenie kosztów rachunków. Być może dzięki temu ich taryfy są często tańsze od konkurencji.

 • Three Wuntu i Go Binge + Nielimitowany Internet w wybranych pakietach
 • O2 O2 Priority + 6 miesięcy Disney+ (wartość £35.94)
 • EE 6 miesięcy darmowego Apple Music (wartość £60)  oraz BT Sport (wszystkie taryfy)
 • Vodafone 2 lata Spotify Premium gratis (wartość £240) (taryfy Red Entertainment)

4.2 Na kartę

Odkąd Three odświeżyło swoją ofertę Pay as you go na początku 2020 roku, ich pakiety są o wiele bardziej konkurencyjne niż poprzednio. Można nawet powiedzieć, że ich pakiety (data packs) mogą ściśle konkurować z siecią giffgaff, która uważana jest za najlepszą sieć na kartę w UK. Sprawdź pełny przekrój i porównanie pakietów na kartę w UK w naszej tabeli z ofertami Pay as You Go.

5. Zasięg

Według oficjalnych statystyk sieć komórkowa Three posiada niższe zadowolenie z zasięgu w porównaniu z innymi sieciami komórkowymi w UK. Sprawdź zasięg w swojej okolicy, aby upewnić się, że zasięg jest dobry w Twoim mieście.

Sieć komórkowa O2 w UK
Zadowolenie klientów z zasięgu

Źródło: Ofcom

Większość nowoczesnych telefonów obsługuje Wi-Fi Calling, dzięki temu możesz dzwonić i wysyłać SMS-y, gdy masz połączenie z Wifi.

siec komorowka three w uk
Sprawdz zasieg Three

6. Roaming

Klienci Three nie będą mogli już korzystać z darmowego roamingu jak dotąd. Od 23 Maja 2022, sieć Three wprowadza dzienne opłaty roamingowe za korzystanie z Internetu poza Wielka Brytanią.

 • £2 dziennie – Go Roam in Europe: 35 krajów Europejskich, w tym Polska, Niemcy, Hiszpania, Włochy
 • £5 dziennie – Go Roam around the the World: 36 krajów, w tym USA, Australia, Nowa Zelandia, Indonezja

Nowy cennik nie dotyczy klientów abonamentowych i pay as you go którzy zostali klientami Three przez 1 Października 2021.

Używaj aplikacji Three, aby monitorować zużycie danych i koszty. Wiedz, że nie wszyscy operatorzy wprowadzili podobne opłaty, dla przykładu, O2 daje swoim klientom 25GB do wykorzystania w krajach EU bez dodatkowych opłat. Dowiedz się więcej w tym artykule:

7. Usługi dodatkowe

7.1 Aplikacja Three

Aplikacja Three jest darmowa i dostępna na platformach Android i iOS. Wszyscy klienci mogą korzystać z poniższych funkcji:

 • Stan konta i historia rachunków
 • Historia połączeń i SMS-ów
 • Zmiana taryfy
 • Doładowanie konta i płatności rachunków
 • Przeniesienie numeru
 • Zmiana adresu i danych kontaktowych
 • Przedłużenie umowy abonamentowej

Sprawdź inne sieci komórkowe w UK