2023 jest rokiem zmian na rynku telekomunikacyjnym w UK i nie tylko. Wybierając najlepszych operatorów w tym roku chciałem znaleźć operatorów, którzy nie będą obciążeniem dla portfela i umożliwią korzystanie z Internetu podczas podróży w Europie, które od niedawna są znów czymś powszechnym.

Co wpłynęło na wybór najlepszych sieci w UK 2023?

Pierwszy główny temat, które wpłyną na moje w tym roku to wszechobecna inflacja, czyli wzrost cen. Bank Anglii ostrzegł, że poziom inflacji może osiągąć 10% w tym roku (źródło: BBC). Zmiana sieci komórkowej może być nietrudnym sposobem na zaoszczędzenie pewnej sumy każdego miesiąca i odciążenie domowego portfela. 

Druga kwestia to koszty roamingu w krajach Europy dla klientów brytyjskich operatorów. Od początku 2022 roku, aż 5 czołowych sieci w UK wprowadziło opłaty za roaming w UK rzędu £2 dziennie. Dla 4 osobowej rodziny, odwiedzającej Europę na tydzień, jest to dodatkowy wydatek rzędu £42 funtów (!). Koszty roamingu po Brexicie to jedna z negatywnych konsekwencji wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Na szczęście są na rynku jeszcze operatorzy, którzy nie wprowadzili tych dodatkowych opłat.

Dlatego w 2023 roku najlepszymi operatorami w naszym rankingu zostają operatorzy, którzy:

  • Mają uczciwe i umiarkowane ceny
  • Nie mają corocznych podwyżek cen
  • Oferują darmowy roaming w krajach Europy
Najlepszy operator SIM-Only w UK 2023 Lebara Mobile
Najlepszy operator abonamentowy w UK 2023 Tesco Mobile

Najlepszy operator SIM-only w UK: Lebara Mobile

Lebara Mobile nie tylko nie pobiera opłat za roaming w Europie, ale również dołącza darmowe minuty międzynarodowe do 41 krajów, we wszystkich z ich pakietów SIM only.

Ich pakiety są naprawdę nasycone i konkurencyjne cenowo, z szerokim wyborem pakietów SIM na 30 dni lub rok. Możliwe jest też wybranie pakietu na kartę, gdzie minuta połączenia do Polski kosztuje 1p.

Lebra jest operatorem, który skupia się na połączeniach międzynarodowych. Dlatego, istnieje małe prawdopodobieństwo, że zniosą darmowy roaming w krajach Unii w najbliższym czasie.

Sieć ta wspomagana jest infrastrukturą dużego operatora Vodafone oraz ich wciąż rozwijaną siecią 5G.

KosztInternetSMS-y i Minuty (UK)Minuty międzynarodowe
£5
£0.99/mc przez 3mce- z kodem BF2023
5GB1,00010030 dni
£1020GBBez limitu10030 dni
£25Bez limituBez limitu10030 dni
£78GBBez limitu10030 dni
£1530GBBez limitu50030 dni
£2030GBBez limituBez limitu30 dni
£30Bez limituBez limituBez limitu30 dni

Najlepsza sieć abonamentowa w UK: Tesco Mobile

Najlepsza sieć w UK

Sprawdź ≫

Sieć komórkowa Tesco odzwierciedla wartości znanego supermarketu. Skupiają się na zapewnieniu konkurencyjnych cen w nieskomplikowanej formie.

Tesco Mobile zapewnia szeroką gamę usług, w tym telefony na abonament, pakiety SIM only oraz na kartę.

Podobnie do Lebary, Tesco również nie pobiera opłat roamingowych w krajach Europy za korzystanie telefonu. Nie mają też corocznych podwyżek cen, nawet w planach abonamentowych, jest to rzadkość wśród brytyjskich operatorów.

Korzystając z sieci Tesco możemy również zbierać punkty Clubcard, co może odciążyć domowy budżet.

Sprawdź inne sieci komórkowe w UK