Karta VOXI opinie

Sieć VOXI to młodzieżowy operator założony przez Vodafone w 2017 roku. Karta VOXI gwarantuje nielimitowany dostęp do mediów społecznościowych, przystępne ceny i gotowość do obsługi 5G. Można wybrać z pakietów cenowych od £10 do £30 miesięcznie za nielimitowany pakiet. 

Karta VOXI nasza opinia
 • 8/10
  Taryfy - 8/10
 • 7/10
  Obsługa klienta - 7/10
 • 8/10
  Stosunek jakości do ceny - 8/10
 • 8/10
  Zasięg - 8/10
 • 5/10
  Rozmowy międzynarodowe - 5/10
 • 7/10
  Usługi dodatkowe - 7/10
7.2/10
Uwaga: VOXI nie oferuje już darmowego roamingu w UE, sprawdź którzy operatorzy nie wprowadzili opłat. Szczegóły o opłatach roamingowych VOXI na dole tej strony.

1. Sieć VOXI oferta

W ofercie VOXI znajdziemy pakiety SIM only z Internetem oraz telefony na raty.

1.1 Karta VOXI – pakiety SIM

W ofercie VOXI dostępne są karty SIM z atrakcyjnymi pakietami Internetowymi wraz z nielimitowanymi minutami i SMSami. W ofercie VOXI znajdziesz też telefony na raty.

Dużą zaletą oferty VOXI jest nielimitowany dostęp do mediów społecznościowych (Snapchat, Instagram, WhatsApp, Facebook, Twitter, Pinterest i Facebook Messenger) bez zużycia Internetu. Serwisy można przeglądać w aplikacjach i przeglądarce.

Karta VOXI odnawia się samodzielnie co 30 dni, możesz zmienić swoją ofertę w zakładce ‘My Plan’ na stronie Internetowej VOXI. Istnieje opcja wyłączenia planu taryfowego i korzystania z opcji Pay as you go, jednak wtedy stracimy dostęp usługi nielimitowanych mediów społecznościowych.

Ofert VOXI nie zobowiązuje żadnym kontraktem, aby przestać korzystać z VOXI wystarczy dezaktywować pakiet lub zmienić operatora.

Co więcej, VOXI jako jedyny mały operator oferuje dostęp do sieci 5G. Aby korzystać z 5G wymagany jest odpowiedni telefon. Wiedz, że 5G dostępne jest tylko w wybranych miastach i miejscowościach zależnie od sieci (na bieżąco uaktualniamy dostępność 5G w UK).

Karta Sim w UK VOXI£10
miesięcznie
45GB
Internet
5G Ready
30 dni
bez umowy
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w EU od £1 dziennie
✔ Social media bez limitu danych
Karta Sim w UK VOXI£12
miesięcznie
75GB
Internet
5G Ready
30 dni
bez umowy
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w EU od £1 dziennie
✔ Social media i muzyka bez limitu danych
Karta Sim w UK VOXI£15
miesięcznie
35GB
Internet
5G Ready
30 dni
bez umowy
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w EU od £1 dziennie
✔ Social media, muzyka i video bez limitu danych
Karta Sim w UK VOXI£20
miesięcznie
100GB
Internet
5G Ready
30 dni
bez umowy
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w EU od £1 dziennie
✔ Social media, muzyka i video bez limitu danych
Karta Sim w UK VOXI£35
miesięcznie
bez limitu
Internet
5G Ready
30 dni
bez umowy
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w EU od £1 dziennie
✔ Nielimitowany Internet 🚀

1.2 VOXI – Internet w telefonie bez limitu

W cenniku VOXI znajduje się karta SIM z Internetem do telefonu bez limitu za £35 miesięcznie. 

Na rynku można znaleźć tańsze pakiety bez limitu, najlepszą alternatywą jest sieć Smarty z ich nielimitowanym pakietem, obecnie w promocji za tylko £15 miesięcznie.

Największą różnicą pomiędzy dwoma operatorami jest fakt, że Smarty nie ma w najbliższych planach obsługi sieci 5G oraz tym, że bazuje na infrastrukturze sieci Three. W przeciwieństwie do Vodafone, Three nie ma najlepszej reputacji o swoim zasięgu. 

Najlepszym sposobem na podjęcie wyboru jest porównanie zasięgu obu sieci w kluczowych dla Ciebie miejscach. Pamiętaj, że obaj operatorzy nie narzucają długiej umowy i można ich zmienić w każdym momencie.

Karta Sim w UK VOXI£35
miesięcznie
nielimitowany
Internet
5G Ready
30 dni
bez umowy
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w EU od £1 dziennie
Karta Sim w UK smarty£16
miesięcznie
nielimitowany
Internet
30 dni
bez umowy
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Limit 12GB darmowe w EU/mc
Karta Sim w UK smarty£25
miesięcznie
nielimitowany
Internet
30 dni
bez umowy
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w 48 krajach
✔ Limit 30GB darmowe w EU/mc
+ 100 minut do EU 🇪🇺

1.3 Telefony na raty VOXI

VOXI ma swojej ofercie dość ciekawą ofertę z telefonami, która różni się od tradycyjnych operatorów, ale przypomina to co oferuje Giffgaff (ma jedną przewagę na nimi). 

VOXI oddzielają plan taryfowy od telefonu, w takiej sytuacji można kontynuować spłacanie rat za telefon, bez konieczności korzystania z usług VOXI. Można też zapłacić za telefon z góry.

Raty 0% udostępniane są przez Paypal Credit. Brak oprocentowania to naszym zdaniem duża zaleta tej oferty, nawet w porównaniu z Gifgaff, gdzie oprocentowanie wynosi 18.9%. 

Jako standard długość rat to 30 miesięcy ale można spłacić telefon szybciej w miarę możliwości finansowych.

Warto wiedzieć, że telefony od VOXI mają simlocka do sieci Vodafone. Można jednak go samodzielnie deaktywować gdy używało się z VOXI przez przynajmniej 30 dni. Po upływie tego okresu możesz udać się tutaj aby uzyskać Network Unlock Code (NUC). 

Kiedy już uzyskasz kod udaj się na tą stronę i podążaj za instrukcjami.

2. Zasięg, Internet i 5G

VOXI działa na bazie infrastruktury znanej sieci Vodafone, która jest najstarszym i największym pod względem klientów operatorem w UK. Jest to z pewnością duży plus!

Co więcej, VOXI jest obecnie jedynym oprócz Tesco Mobile nieskomplikowanym operatorem który jest ‘5G Ready’, co oznacza, że karta VOXI jest przystosowana do Internetu 5G, do jego obsługi wymagany jest odpowiedni telefon z obsługą 5G, np. Google Pixel 5 5G.

Sprawdź zasięg VOXI w Twoim mieście aby upewnić się, że jest odpowiedni.

3. Obsługa klienta i pomoc

VOXI jest siecią w pełni wirtualną, nie posiadają salonów sprzedaży, aczkolwiek ich obsługa klienta jest dostępna poprzez czat na ich stronie internetowej 7 dni pod tym linkiem.

Na stronie help.voxi.co.uk można naleźć dużo pomocnych przewodników z odpowiedziami na częste pytania.

4. Przeniesienie numeru do VOXI

Podążaj za krokami poniżej jeżeli chcesz przenieść się do VOXI od innego operatora

1. Korzystając z obecnej sieci komórkowej, wyślij SMS-a o treści ’STAC’ na 75075 a uzyskasz kod PAC wymagany do przeniesienia numeru, będzie on ważny przez 30 dni od daty wydania.

2. Po otrzymaniu kodu PAC udaj się na stronę VOXI aby zamówić Twoją kartę VOXI. Przy składaniu zamówienia będzie możliwość podania kodu PAC i wyboru daty przeniesienia numeru. Możesz pominąć ten krok i wykonać przeniesienie numeru w późniejszym terminie poprzez zalogowanie się do swojego konta na stronie VOXI.

W dniu w którym ma odbyć się przeniesie numeru włóż nową kartę VOXI do swojego telefonu, numer zostanie zmieniony pomiędzy godzinami 11-17.

5. Roaming i usługi dodatkowe

5.1 Roaming i połączenia międzynarodowe

Od 27 Maja 2022, VOXI nie zapewnia już swoim klientom 20GB Internetu w EU. Od teraz podróżujący do 49 krajów Europy muszą wykupić specjalny pakiet 'European Roaming Pass’, najbardziej opłaca się pakiet ośmiodniowy za £1 dziennie.

Okres ważnościKosztDodatki
1 dzień£220GB Internetu w EU
Nielimitowane SMSy
Nielimitowane SMSy i MMSy
2 dni£4
8 dni£8
15 dni£15

Aby dzwonić i korzystać z Internetu poza tymi 49 Europejskimi krajami potrzebne będzie wykupienie innego pakietu. Możesz sprawdzić cennik połączeń międzynarodowych tutaj.

Warto wiedzieć o dodatkowych pakiecie ‘100 international minutes extra’ który można wykupić za £3 miesięcznie, daje on 100 minut na rozmowy z 100 krajami (w tym większości krajów Europy, USA i więcej), szczegóły tej usługi możesz poznać tutaj.

Usługi nielimitowanych mediów społecznościowych i wideo dostępne tylko na terenie UK. Za granicą korzystanie z nich jest naliczane wedle normalnych stawek.

5.2 Friends with benefits – karty upominkowe dla Ciebie i znajomych

W VOXI opłaca się polecać znajomych, za każdą osobę która aktywuje swoją kartę SIM w VOXI za Twoim poleceniem oboje możecie dostać karty upominkowe do Amazon o wartości do £20 (zależnie od wysokości pakietu jaki wybiorą).

Polecanie jest możliwe poprzez link polecający który zostanie Ci udostępniony na stronie VOXI po założeniu konta i aktywacji swojego numeru.

Sprawdź inne sieci komórkowe w UK