Vodafone Broadband opinie

Vodafone to najstarszy operator komórkowy w UK, oprócz tradycyjnych usług mobilnych, firma też jest dostawcą Internetu światłowodowego o maksymalnej prędkości do 900 Mbps, konkurując tym z Virgin Media. Vodafone udaje się osiągnąć kompromis poprzez oferowanie szybkiego Internetu domowego w rozsądnej cenie. Dodatkowo, abonenci mobilni Vodafone mogą zyskać atrakcyjne zniżki.

Vodafone Broadband nasza opinia
 • 8/10
  Internet stacjonarny - 8/10
 • 5/10
  Obsługa klienta - 5/10
 • 8/10
  Router - 8/10
 • 8/10
  Stosunek jakości do ceny - 8/10
 • 6.5/10
  Dodatkowe usługi - 6.5/10
7.1/10

Jakie szybkości pobierania oferuje Vodafone Broadband?

Internet Vodafone to głównie szybki światłowód (fibre broadband), średnie prędkości pobierania wahają się od 38 Mbps do 900 Mbps w droższych pakietach ‘Pro extra’.

Najtańszy pakiet fibre optic o nazwie Superfast 1 zapewnia średnie prędkości pobierania 38 Mbps. Superfast 1 obecnie kosztuje £24 miesięcznie z 24-miesięczną umową i darmową aktywacją. Cena może wzrosnąć podczas trwania umowy.

Drugi w kolejności pakiet o nazwie Superfast 2 zapewnia średnie prędkości pobierania 67 Mbps. Superfast 2 obecnie kosztuje £25 miesięcznie z 24-miesięczną umową i darmową aktywacją. Klienci abonentowi Vodafone mogą uzyskać zniżkę. Cena może wzrosnąć podczas trwania umowy.

Jakie są zalety Vodafone Broadband?

Zaletą Vodafone Broadband są konkurencyjne ceny, szczególnie jeżeli jesteś abonentem Vodafone, oferowana zniżka czyni Superfast 1 najtańszą opcją fibre optic na rynku.

 

Druga zaleta to dość bogaty wybór pakietów pod względem szybkości, bo Vodafone ma ich obecnie 6 w zakresie cenowym od £22 do £45 miesięcznie- dostępność jest jednak zależna od Twojego miejsca zamieszkania. Najszybsze prędkości dostępne są jako pierwsze w większych miastach.

Jakie są wady Vodafone Broadband?

Pierwsza wada to długość trwania umowy, bo aż 24 miesiące. Nie jest to niespotykana długość wśród konkurencji lecz można zaleźć krótsze oferty np. Umowa 12mc-y od NOW lub 18 od Sky.

Pamiętaj, że przy przeprowadzce możesz przenieść umowę na nowy adres, musisz jedynie poinformować dostawcę na 30 dni przed planowaną zmianą adresu.

 

Druga wada to ilość negatywnych opinii klientów Vodafone Broadband w sieci i skala skarg klientów w rankingu Ofcom (Brytyjskiego kontrolera usług telekomunikacyjnych) o czym można przeczytać w artykule najlepsi i najgorsi dostawcy Internetu w UK według klientów

W pierwszym kwartale 2020 Vodafone zdobył najwięcej skarg pośród wszystkich dostawców Internetu w UK uwzględnionych w statystykach. 

Mamy nadzieję, że Vodafone usprawni swój dział obsługi klienta. Klienci mogą skontaktować się z obsługą klienta pod numerem telefonu 08080 034 511 i sprawdzić stan połączenia w aplikacji Vodafone Broadband.

Vodafone Broadband opinie
Aplikacja Vodafone Broadband

Instalacja Vodafone Broadband

Instalacja Vodafone Broadband trwa zazwyczaj dwa tygodnie od złożenia zamówienia

Jeżeli masz już aktywną linię telefoniczną w swoim domu Vodafone wyśle router pocztą co umożliwi samodzielną instalację. Osoby bez linii telefonicznej, lub Ci przenoszący się z Virgin Media będą musiały umówić wizytę specjalisty który podłączy Internet.