Mieszkasz w UK ale nie chcesz się rozstawać z ulubionymi polskimi programami telewizyjnymi? Nie musisz! Z naszymi poradami polska telewizja w UK przez internet jest w zasięgu ręki.

Wiedz, że możesz kontynuować korzystanie z ulubionych polskich platform streamingowych jak Ipla i Player, nawet gdy mieszkasz w Wielkiej Brytanii. Nie przegapisz już żadnego odcinka ulubionego serialu lub programu.

Aby to umożliwić, potrzebny jest Ci polski adres IP, który możesz uzyskać poprzez przyjazne i niedrogie oprogramowanie VPN, które omawiam poniżej.

Gdy próbujesz obejrzeć polskie treści trafiasz na ostrzeżenie  ‘materiał niedostępny w twojej lokalizacji’ , jest to spowodowane tym, że występują ograniczenia licencyjne, które nie pozwalają na dowolne wyświetlanie polskich produkcji za granicą.

Niedawne opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię zaostrzyło te ograniczenia i trudno jest uzyskać dostęp do polskiej telewizji bez dodatkowego oprogramowania.

Jaki VPN najlepszy do polskiej telewizji w UK

Szczególnie polecam firmę Surfshark, ich ceny zaczynają się już od £1.59 za miesiąc w pakiecie na 2 lata, lub £8.99 gdy wykupujemy pojedynczy miesiąc (opłaca się zapłacić z góry za pakiet długoterminowy aby zaoszczędzić 82%). Dostęp do VPN będzie możliwy poprzez komputer, telefon lub tablet, na wielu urządzeniach jednocześnie, bez limitu użytkowników, więc jest to całkiem opłacalne.

Polska telewizja w UK przez Internet

Inne zalety Surfshark jakie zauważyłem:

 • Możliwość oglądania treści Player.pl (TVN) , jest to jedyny przetestowany przeze mnie VPN, który odblokował ten serwis
 • Strona Internetowa po polsku – wszystko jest przejrzyste i są tam dodatkowe informacje o zaletach VPN jak np. bezpieczeństwo danych i prywatność
 • Serwery w dwóch polskich miastach (Warszawa i Gdańsk)
 • Możliwość zwrotu pieniędzy do 30 dni od zakupu

Polska telewizja w UK bez kontraktu

W tym artykule omawiamy platformy VOD, czyli telewizję na żądanie przez Internet, która zyskuję coraz większą popularność i jest łatwo dostępna na różnych urządzeniach mobilnych.

Dużą zaletą wspomnianych serwisów jest brak obowiązkowych kontraktów, co więcej, większość takich platform jest darmowa dzięki reklamodawcom. 

Istnieje możliwość wykupienia pakietów premium, które pozbywają się reklam i zapewniają dodatkowe treści ale w większości przypadków jest to dobrowolne.

Polska telewizja w UK przez internet bez VPN

Można oglądać pewne treści bez konieczności wykupienia pakietu VPN, ale tylko w serwisach Polsat Go i Player, które przygotowały płatną ofertę dla polonii (około £10 miesięcznie). 

Inne platformy wymienione w tym artykule nie oferują alternatywy i całkowicie odcinają możliwość korzystania z ich usług dla osób bez VPN.

Wiedz, że VPN jest bardziej opłacalny i zapewni Ci dostęp do wszystkich platform w polskim internecie.

Najlepsze darmowe serwisy VOD

WP Pilot to telewizja internetowa w której, możesz oglądać 33 kanałów w darmowym pakiecie bez zobowiązań. Pakiet daje dostęp do kluczowych polskich stacji, w tym TVP, Polsat, TVN, TV Puls i więcej.

Kompromisem darmowego pakietu są dodatkowe reklamy i gorsza jakość obrazu. 

Polska telewizja w UK przez Internet

Istnieje możliwość wykupienia płatnego dostępu który gwarantuje wiele przywilejów, najdroższy pakiet daje dostęp do 110 kanałów i brak dodatkowych reklam.

Z WP Pilot można korzystać na różnego rodzaju urządzeniach mobilnych – laptopach, tabletach, smartfonach i wybranych modelach Smart TV.

sprawdź

Ipla to najpopularniejsza platforma VOD w Polsce, która skupia bogatą bibliotekę znanych i lubianych seriali, filmów, bajek i wydarzeń sportowych jak Liga Mistrzów na żądanie.

Darmowa wersja platformy z reklamami daje dostęp do obszernej liczby treści.

Polska telewizja w UK przez Internet

Ipla ma w swojej ofercie pakiet Ipla Polonia za £10 za 30 dni, który umożliwia oficjalny dostęp dla Polonii w UK i nie tylko. Z tym pakietem VPN nie będzie potrzebny, ale jest trochę droższy.

Zalety pakietu Polonia:

 • Brak reklam
 • Dostęp do 7 kanałów TV (Polsat News HD, Superstacja, Polsat 1, Disco Polo Music, FilmBox Arthouse, Fightbox oraz Docubox)
 • Transmisje sportowe na żywo: PlusLiga (siatkówka mężczyzn), Liga Siatkówki Kobiet, Energa Basket Liga (koszykówka mężczyzn)
VPN (Surfshark) Pakiet Ipla Polonia
Przybliżona miesięczna cena £1.59 / 7,96PLN £8.17 / 45PLN
+ 4mc-e gratis + dodatkowe treści
sprawdź sprawdź

Najlepsze płatne serwisy VOD

Player to kolejna znana polska platforma VOD z materiałami od wydawców TVN i Discovery. Na platformie znajdziesz serwisu znajdziesz znane programy (np. Kuchenne Rewolucje, Kuba Wojewódzki), seriale (np. Na Wspólnej, Brzydula) i ponad 50 filmów (m. in Listy do M 4)

Właściciele platformy niedawno zdecydowali się na usunięcie darmowej opcji dostępu do platformy. Aby korzystać z Player trzeba wykupić jeden z pakietów, ceny zaczynają się od 5zł miesięcznie za pakiet z reklami.

Player (z reklamami) Player (bez reklam) Player + Kanały TV
5zł za 30 dni 15zł za 30 dni 30zł za 30 dni
– Wybrane tytuły wcześniej niż w TV – Wybrane tytuły wcześniej niż w TV – Wybrane tytuły wcześniej niż w TV
– Kolekcja seriali Player Original – Kolekcja seriali Player Original – Kolekcja seriali Player Original
– Biblioteka ponad 50 filmów (m. in Listy do M 4) – Biblioteka ponad 50 filmów (m. in Listy do M 4) – Biblioteka ponad 50 filmów (m. in Listy do M 4)
– Brak reklam – Brak reklam
– Pobieraj i oglądaj offline – Pobieraj i oglądaj offline
– Wybrane programy w jakości 4K/UHD – Wybrane programy w jakości 4K/UHD
– 27 kanałów TV na żywo

Polska telewizja w UK przez Internet

Podobnie do Ipla, w Player istnieje możliwość wykupienia dostępu do platformy dla widzów z zagranicy poprzez pakiet TVN International za £9.79 za 30 dni, jest to alternatywa do rozwiązania powyżej (VPN + jeden z trzech pakietów).

Zalety pakietu TVN International:

 • Brak reklam
 • Brak zobowiązań
 • Dostęp do 3 kanałów TV na żywo (iTVN HD, iTVN Extra HD, TVN24)
 • Cofanie już rozpoczętych programów do 2 godzin
VPN (Surfshark) Pakiet TVN International
Przybliżona miesięczna cena £1.59 / 7,96PLN £8.89 / 50PLN
+ 4mc-e gratis + dodatkowe treści
sprawdź sprawdź