Co jest potrzebne do wzięcia telefonu na abonament w UK?

Planujesz kupić telefon na abonament w UK? Sprawdź, czy spełniasz wszystkie kryteria i jak zwiększyć swoje szanse.

✓ Długość pobytu w UK

Jeżeli mieszkasz w UK od niedawna, akceptacja wniosku na abonament jest mało prawdopodobna ze względu na brak historii kredytowej w UK. Polecamy odczekanie 3 lat i w międzyczasie kupienie telefonu bez umowy (sprawdź sklep Carphone Warehouse) i ofertę Giffgaff na kartę (zamów darmowy starter).

✓ Wiek – minimum 18 lat

Telefon na abonament w UK mogą dostać tylko osoby pełnoletnie.

Aby sprawdzić swój raport kredytowy za darmo zarejestruj się na stronie Moneysupermarket – Credit Monitor

✓ Miejsce zamieszkania – UK

Telefon na kontrakt w UK dostępny jest tylko dla osób, które mieszkają w UK i mają adres w tym kraju. Twój bank i karta płatnicza z UK musi być powiązana z obecnym kodem pocztowym. Jeżeli niedawno się przeprowadziłeś, upewnij się, ze Twój bank ma Twój aktualny adres.

✓ Konto w banku i karta płatnicza z UK

Upewnij się, że masz konto w banku w UK i kartę debetową z której będą pobierane środki. Konto musi być zarejestrowane na Twoje dane osobiste i Twój aktualny adres. Polecamy Starling Bank te darmowe konto bankowe można założyć przez aplikację mobilną.

✓ National Insurance Number

National Insurance Number jest wymagany do założenia konta w banku w UK, poprawnej alokacji podatków i wielu innych formalności. Jeżeli jeszcze go nie masz, sprawdź szczegóły na stronie GOV.UK.

✓ Stały dochód

Musisz być zatrudniony part time lub full-time i posiadać stały miesięczny dochód w UK.

✓ Dobra zdolność kredytowa w UK

Operator lub pośrednik chcą mieć pewność, że oddają smartfona w ręce kogoś, kto będzie w stanie uregulować rachunki.

Operator polega na agencjach kredytowych które ustalają wynik Twojej zdolności kredowej na postawie faktów z przeszłości np. rzetelność w spłacie zaległości. Jeżeli wynik będzie zadowalający, masz szanse na uzyskanie telefonu na abonament.

Osoby, które nie miały problemów finansowych w UK, płaciły rachunki na czas i posiadają historię zakupów na kredyt w UK, mają większą szansę na akceptację ich wniosku przez operatora. Sprawdź artykuł poniżej aby odkryć 9 prostych kroków jakie możesz wykonać aby polepszyć swoją zdolność kredytową w UK.

Uważasz, że spełniasz warunki? Wybierz spośród najlepszych telefonów  i zamów przez Internet

Darmowa dostawa następnego dnia ✓ Telefony od £0 ✓ Ocena 4.5/5* w Trustpilot  ✓ Możliwość anulowania umowy w ciągu 14 dni

*na podstawie informacji z dnia 23.12.2020