Co jest potrzebne do wzięcia telefonu na abonament w UK?

Co jest potrzebne do wzięcia telefonu na abonament w UK?

Planujesz kupić telefon na abonament w UK? Sprawdź, czy spełniasz wszystkie kryteria i jak zwiększyć swoje szanse.

✓ Długość pobytu w UK

Jeżeli mieszkasz w UK od niedawna, akceptacja wniosku na abonament jest mało prawdopodobna ze względu na brak historii kredytowej w UK. Polecamy odczekanie 3 lat i w międzyczasie kupienie telefonu bez umowy (sprawdź sklep Carphone Warehouse) i ofertę Giffgaff na kartę (zamów darmowy starter).

✓ Wiek – minimum 18 lat

Telefon na abonament w UK mogą dostać tylko osoby pełnoletnie.

✓ Miejsce zamieszkania – UK

Telefon na kontrakt w UK dostępny jest tylko dla osób, które mieszkają w UK i mają adres w tym kraju. Twój bank i karta płatnicza z UK musi być powiązana z obecnym kodem pocztowym. Jeżeli niedawno się przeprowadziłeś, upewnij się, ze Twój bank ma Twój aktualny adres.

✓ Konto w banku i karta płatnicza z UK

Upewnij się, że masz konto w banku w UK i kartę debetową z której będą pobierane środki. Konto musi być zarejestrowane na Twoje dane osobiste i Twój aktualny adres. Polecamy Starling Bank te darmowe konto bankowe można założyć przez aplikację mobilną.

✓ National Insurance Number

National Insurance Number jest wymagany do założenia konta w banku w UK, poprawnej alokacji podatków i wielu innych formalności. Jeżeli jeszcze go nie masz, sprawdź szczegóły na stronie GOV.UK.

✓ Stały dochód

Musisz być zatrudniony part time lub full-time i posiadać stały miesięczny dochód w UK.

✓ Dobra zdolność kredytowa w UK

Operator lub pośrednik chcą mieć pewność, że oddają smartfona w ręce kogoś, kto będzie w stanie zapłacić rachunki. Operator pobiera Twój ‘credit score’ od agencji kredytowych, jeżeli wynik będzie zadowalający, masz szanse na uzyskanie telefonu na abonament. Osoby, które nie miały problemów finansowych w UK, płaciły rachunki na czas i posiadają historie zakupów na kredyt w UK, mają większa szanse na akceptację ich zamówienia przez operatora.

Najważniejsze czynniki decydujące o wyniku zdolności kredytowej w UK
  • Posiadanie adresu zamieszkania w UK
  • Zatrudnienie w UK
  • Posiadanie konta w banku w UK i karty debetowej, która umożliwia płatności w Internecie
  • Posiadanie karty kredytowej w UK i spłacanie jej na czas. Na start polecamy kartę kredytową Vanquis Classic,  możesz otrzymać od Vanquis £25  gdy spełnisz kilka prostych warunków. Czyli, użyjesz naszego linka partnerskiego (klinij tutaj), Twój wniosek zostanie zaakceptowany, aktywujesz kartę i dokonasz pierwszej transakcji. Ważnym jest, aby kartę całkowicie spłacać co miesiąc aby uniknąć dodatkowych opłat.
  • Płacenie zobowiązań finansowych na czas (np. rachunki za prąd, kredyty i podobne)
  • Poziom zadłużenia (kredyty, karty kredytowe, zaległe opłaty – im mniej tym lepiej)
  • Obecność na liście osób głosujących w wyborach w Wielkiej Brytanii – zarejestruj się tutaj, pamiętaj, aby uaktualniać adres po każdej przeprowadzce.
Aby sprawdzić raport kredytowy za darmo zarejestruj się na stronie Money Saving Expert – Credit Club

Uważasz, że spełniasz warunki? Wybierz spośród najlepszych telefonów  i zamów przez Internet

Darmowa dostawa następnego dnia ✓ Telefony od £0 ✓ Ocena 9.0/10* w Trustpilot  ✓ Możliwość anulowania umowy w ciągu 14 dni

*na podstawie informacji z dnia 22.04.2019