Zastanawiasz się jak przenieść numer do innej sieci w UK? Ten artykuł pomoże Ci w zmianie operatora w prosty sposób.

Przeniesienie numeru w UK jest nieskomplikowane i nie powinno zająć dłużej niż tylko jeden dzień roboczy. Inaczej niż w Polsce, numer telefonu w UK nie jest rejestrowany i może z łatwością być przeniesiony do innej sieci komórkowej bez wielu formalności. Dwie podstawowe rzeczy, które będziesz potrzebował to numer PAC od Twojej obecnej sieci komórkowej oraz karta SIM od nowego operatora komórkowego.

Jak przenieść numer w UK:

1. Wybierz nową sieć komórkową i odpowiednią ofertę

Sprawdź kilka z naszych przydanych artykułów które mogą pomóc Ci w wyborze nowego operatora komórkowego.

2. Uzyskaj numer PAC od swojej obecnej sieci komórkowej poprzez SMS

Numer PAC (porting authorisation code), jest to kod który możesz uzyskać od operatora, jest unikalnym identyfikatorem Twojego numeru.

Uzyskanie tego numeru nigdy nie było łatwiejsze. Od 2019 roku operatorzy muszą udostępnić kod PAC poprzez wiadomość SMS na żądanie.

Niezależnie w jakiej sieci komórkowej w UK jesteś, wyślij SMS o treści ‘PAC‘ na numer 65075. Otrzymasz numer wraz z ważnymi informacjami np. dotyczącymi potencjalnymi kosztami związanymi z zakończeniem umowy przed terminem.

3. Aktywuj nową kartę SIM

Po otrzymaniu nowej karty SIM będziesz miał tymczasowy numer. Aktywuj telefon (oferta na abonament) lub zrób doładowanie (oferta na kartę) i bezzwłocznie skontaktuj się z nową siecią komórkową poprzez zalogowanie się na swoje konto na stronie Internetowej operatora Twojej nowej sieci komórkowej i podaj im numer PAC.

Zazwyczaj przy otrzymaniu nowej karty SIM, operatorzy dołączają dodatkowe informacje o tym jak przenieść do nich Twój obecny numer.

Poniżej odsyłamy również do artykułów na stronach operatorów o tym jak przenieść do nich numer:

Operator 
EESprawdź
ThreeSprawdź
O2Sprawdź
VodafoneSprawdź
giffgaffSprawdź
Tesco MobileSprawdź
LebaraSprawdź
Virgin MobileSprawdź
Sky MobileSprawdź
VoxiSprawdź
SmartySprawdź

4. Gotowe!

Twój numer powinien zostać przeniesiony w ciągu jednego dnia roboczego od złożenia wniosku.