Gdzie można płacić telefonem w UK?

Płatności telefonem są dostępne wszędzie tam gdzie obsługiwane są płatności zbliżeniowe (contactless). Szukaj loga contactless aby zlokalizować terminale bezprzewodowe.

Jak płacić telefonem w UK?

Płatności zbliżeniowe są ogromnie popularne w UK, ponad dwie trzecie dorosłych osób w UK płaci bezdotykowo (UK Finance, Czerwiec 2018). Pandemia COVID-19 również przyczyniła się do wzrostu popularności płatności bezdotykowych.

Możliwość płacenia bezdotykowego jest już dostępna w większości sklepów i w publicznym transporcie w Londynie i innych miastach.

Jak ustawić płatności mobilne w telefonie z Androidem?

  1. Otwórz lub pobierz aplikację Google Pay
  2. Wprowadź dane swojej karty płatniczej
  3. Google zweryfikuje podane dane z bankiem, potrwa to kilka sekund.
  4. Zweryfikuj kartę
  5. Udało się

Aby zapłacić telefonem z Androidem wybudź swój telefon i zbliż do czytnika kart. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o usłudze Google Pay znajdziesz je tutaj.

Jak ustawić płatności mobilne w telefonie w iPhonie?

  1. Otwórz aplikację Wallet i naciśnij na +
  2. Wprowadź dane swojej karty płatniczej
  3. Apple zweryfikuje podane dane z bankiem, potrwa to kilka sekund.
  4. Zweryfikuj kartę
  5. Udało się

Aby zapłacić iPhone’m po prostu zbliż swój telefon do czytnika kart. Jeżeli potrzebujesz pomocy z Apple Pay znajdziesz ją tutaj.

Jakie urządzenia są wspomagane?

Google Pay i Apple Pay działają z kartami debetowymi i kredytowymi od wybranych banków i instytucji finansowych.

 

Aby telefon obsługiwał płatności bezdotykowe musi on posiadać czytnik NFC. Większość modeli telefonów wydana w ostatnich 5 latach posiada tą technologię. 

Jeżeli wahasz się czy Twój telefon ma tę funkcję, wykonaj kroki poniżej.

W Androidzie otwórz ustawienia, wyszukaj ‘NFC’ i upewnij się, że NFC jest włączone.

Jeżeli nie możesz znaleźć zakładki NFC, Twój telefon nie obsługuje 

Wszystkie iPhony od iPhone’a 6 włącznie posiadają wbudowany układ NFC.

 

Wymagana jest też odpowiednia wersja oprogramowania, w Androidzie wymagany jest system Lollipop 5.0 lub nowszy. iOS obsługuje Apple Pay w wybranych urządzeniach z iOS 11.2 lub nowszym.

Jaki jest limit płatności telefonem?

W przeciwieństwie do fizycznych kart bankowych, płatności telefonem nie mają limitu transakcji, to dzięki dodatkowym zabezpieczeniom w postaci kodu PIN, odcisku palca lub Face ID w iPhonie, które pomagają uwierzytelnić użytkownika. 

Co jeśli zgubię swój telefon?

Jeżeli Twój telefon znajdzie się w niepowołanych rękach, osoby trzecie nie będą mogły płacić Twoim telefonem bez znajomości kodu PIN.

W takiej sytuacji zaleca się również niezwłoczne zamrożenie kart debetowych i kredytowych w banku. Gdy karta jest zablokowana żadne płatności nie będą możliwe.