Virgin Media to jeden z największych dostawców super-szybkiego Internetu światłowodowego i telewizji w UK

Zalety Wady
– Oferta z najszybszym Internetem domowym w UK – Dostępny tylko w wybranych lokalizacjach
Przyzwoite routery, Hub 5 z technologią WiFi 6 – Trudności z nawiązaniem połączenia obsługą klienta i niemały poziom skarg klientów
– Możliwość zakupu serwisów w pakiecie, np. Internet, telewizja i SIM – 100% wzrost cen po 18 miesiącach umowy
– Utrudniona zmiana dostawcy

O Virgin Media – co ich wyróżnia?

W czerwcu 2021, Virgin Media połączyło siły z siecią komórkową O2, tworząc jedną z największych film telekomunikacyjnych w Wielkiej Brytanii. To skonsolidowanie umożliwia wykupywanie pakietów Internetu, telewizji i telefonu w jednej umowie.

Virgin Media ma własną infrastrukturę, niezależną od konkurenta Openreach, z którego korzysta większość innych dostawców jak BT czy Sky.

Dostępność Internetu Virgin Media zależna jest od lokalizacji. Infrastruktura VM sięga setek miast i miasteczek w UK, a ich sieć ciągle się rozwija i osiąga coraz większe prędkości.

Pakiety Internetu i ceny

Virgin Media zapewnia ofertę na najszybszy Internet w UK. Prędkości ich Internetu domowego możliwego do zakupienia wahają się od 125Mbps w podstawowym pakiecie M125 do aż 1130Mbps w pakiecie Gig1. 

Jest to odpowiedni dostawca internetu dla wymagających użytkowników i budynków z dużą liczbą domowników. 

Wraz z rosnącą prędkością wzrastają też ceny. Jednakże, mniej wymagające osoby powinny być zadowolone z podstawowych pakietów jak M125 lub M250, które zazwyczaj kosztują mniej niż £30 miesięcznie.

M125 Fibre Broadband
Najszybszy Internet w UK Virgin Media
£25.00
miesięczna opłata

£0.00 koszt aktywacji
bez limitu
132Mb
średnia* prędkość
18 miesięcy
długość umowy

cena może wzrosnąć podczas trwania umowy
M250 Fibre Broadband
Najszybszy Internet w UK Virgin Media
£29.99
miesięczna opłata

£0.00 koszt aktywacji
bez limitu
264Mb
średnia* prędkość
18 miesięcy
długość umowy

cena może wzrosnąć podczas trwania umowy
M500 Fibre Broadband
Najszybszy Internet w UK Virgin Media
£33.00
miesięczna opłata

£0.00 koszt aktywacji
bez limitu
516Mb
średnia* prędkość
18 miesięcy
długość umowy

cena może wzrosnąć podczas trwania umowy
Gig1 Fibre Broadband
Najszybszy Internet w UK Virgin Media
£41.00
miesięczna opłata

£0.00 koszt aktywacji
bez limitu
1.3GB
średnia* prędkość
18 miesięcy
długość umowy

cena może wzrosnąć podczas trwania umowy
Tabela jest sortowana według kosztów w pierwszym roku umowy (miesięczna opłata + aktywacja)

Warto wiedzieć, że ceny podane w tabeli powyżej są stawkami promocyjnymi dla nowych klientów, i obowiązują przez pierwsze 18 miesięcy. Po upływie tego okresu cena wzrośnie o prawie 100%, niestety jest to znana taktyka dostawców Internetu. 

Aby zapobiec tak drastycznej podwyżce, tuż przed końcem umowy trzeba skontaktować się z obsługą klienta VM (0345 454 1111) i zażądać nie odnawiania umowy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znów zaproponują promocyjną cenę (wymaga to jednak trochę cierpliwości – np. czekania na połączenie).

Inną opcją jest też całkowita zmiana dostawcy po 18 miesiącach i skorzystanie z wszechobecnych promocji na Internet stacjonarny.

Obsługa klienta i zadowolenie klientów

Najnowsze statystki od OfcomBrytyjskiego kontrolera usług komunikacyjnych, że średnio 16 na 100,00 klientów Virgin Media złożyło skargę na swojego dostawcę. Jest to wynik słaby, a poziom zażaleń był o 45% wyższy w porównaniu ze średnia liczbą w branży telekomunikacyjnej. Najlepszą ocenę kolejny raz z rzędu otrzymał dostawca Sky.

Z mojego doświadczenia, obsługa klienta nie jest najmocniejszą stroną Virgin Media. Klienci tego operatora mogą doświadczyć długich oczekiwań na połączenie z obsługą, oraz niespodziewanych awarii. Trudno, jest więc uzasadnić tak wysoką cenę za serwis, który nie jest w pełni zadowalający. 

Oczywiście, statystyki i moje indywidualne doświadczenia nie oznaczają, że wszyscy klienci Virgin będą mieli problemy przy korzystaniu z usług tej firmy.

Internet w UK skargi
poziom skarg na 100,000 klientów

Routery i instalacja

Klienci, którzy wybiorą najszybszy pakiet Gig1, otrzymają najnowszy router ‘Hub 5’. To urządzenia wspiera WiFi 6 – najnowszą generację technologii WiFi, które wykorzystuje zasięg dwuzakresowy, zapewniając gwarantowaną prędkość, zasięg i niezawodność. 

Ruter Hub 5
Ruter Hub 5

Pozostali klienci będą korzystać z routera WiFi Hub 3. Oba routery można uruchomić samodzielnie.

Instalacja Internetu obecnie odbywa się samodzielnie poprzez podłączenie routera. Jeżeli w domu nie ma zainstalowanego gniazda Virgin Media, konieczna będzie wizyta inżyniera. Warto wpisać swój kod pocztowy i sprawdzić jakie opcje są dostępne dla nas.

Przeniesienie się do Virgin Media

W związku z tym, że Virgin operuje na indywidualnej infrastrukturze, przeniesie się do nich jest odrobinę bardziej skomplikowane, niż zmiana operatora wewnątrz sieci Openreach (np. przechodząc z TalkTalk do Sky). W przypadku dostawców Openreach, firmy komunikują się między sobą i klient nie musi osobiście próbować zerwać umowy z firmą od której się odłącza.

Aby przenieść się z dostawcy openreach do Virgin Media, potrzeba się samodzielnie kontaktować z obecnym dostawcą aby ustalić datę rozłączenia. Musi to nastąpić po podaniu daty podłączenia od Virgin Media.

Wyjaśniając krok po kroku:

  1. Sprawdź jakie pakiety Virgin Media dostępne są pod Twoim adresem, rozpocznij tutaj.
  2. Złóż zamówienie, otrzymasz potwierdzenie daty podłączenia w ciągu 48 godzin.
  3. Skontaktuj się z obecnym dostawcą aby zakończyć umowę
  4. WiFi Hub przychodzi pocztą: samodzielnie podłącz router i rozpocznij korzystanie z Internetu.

Zostaw komentarz