Siec Vodafone w UK

Sieć Vodafone w UK to najstarszy operator komórkowy w tym kraju. Lata doświadczeń pozwoliły im na zbudowanie solidnej infrastruktury i ciekawej oferty. Klienci mogą wybierać spośród pakietów z solidną ofertą roamingową i gratisów, w tym Spotify, NOW TV i inne w pakietach abonamentowych Red Enterainment.

Sieć Vodafone w UK nasza opinia
 • 7/10
  Taryfy - 7/10
 • 8/10
  Wybór telefonów i akcesoriów - 8/10
 • 7/10
  Obsługa klienta - 7/10
 • 7/10
  Stosunek jakości do ceny - 7/10
 • 8/10
  Zasięg - 8/10
 • 8/10
  Rozmowy międzynarodowe - 8/10
 • 8/10
  Usługi dodatkowe - 8/10
7.6/10
Uwaga: Vodafone nie oferuje już darmowego roamingu w UE, sprawdź którzy operatorzy nie wprowadzili opłat. Szczegóły o opłatach roamingowych Vodafone na dole tej strony.

1. Sieć Vodafone w UK taryfy

Sieć Vodafone w UK oferuje zakres usług telefonicznych w tym taryfy na abonament, pakiety SIM only, oferty na kartę Pay as you go oraz Internet stacjonarny. Możesz dowiedzieć się szczegółów o każdej z usług, gdy przeczytasz naszą recenzję poniżej.

1.1 Telefony na abonament (Pay monthly phones)

Sieć Vodafone w UK posiada w swojej ofercie trzy taryfy na abonament: Essentials, Red Extra i Red Entertainment. Wszystkie trzy taryfy gwarantują dostęp do szybkiego Internetu 4G w telefonie. Poszczególne plany różnią się od siebie zakresem dodatkowych usług. Sprawdź tabelę poniżej, aby zobaczyć właściwości każdej z taryf:

EssentialsRed ExtraRed Entertainment
Miesięczna opłataod £11od £18od £25
Minuty250 do 500NielimitowaneNielimitowane
SMS-yNielimitowaneNielimitowaneNielimitowane
Internet250MB do 500MB1GB do 40GB8GB do 60GB
Dodatkowe usługi
Global Roaming Plus
Wi-Fi Calling
Vodafone Secure Net*✔ 3 miesiące free✔ 3 miesiące free
Rozrywka✔ Spotify, NOW TV lub Sky Sports

Wybierz telefon >

 • Vodafone Global Roaming Plus: Klienci abonamentowi mogą korzystać z Vodafone Global Roaming, co oznacza używanie telefonu za granicą w ten sam sposób co w UK bez dodatkowych opłat. Osoby, które wybiorą najdroższą taryfę 'Red Entertainment’ otrzymają w pakiecie darmowy roaming w 77 krajach Jest to najszerszy zakres krajów spośród wszystkich operatorów i taryf abonamentowych w UK. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które, dużo podróżują, szczególnie do daleko oddalonych krajów takich jak USA, Australia, Południowa Afryka i więcej [Sprawdź listę krajów Global Roaming Plus]. Jeżeli wybierasz się do jednego z 27 krajów nieuwzględnionych na liście, będziesz mógł używać telefon jak w UK za £6 dziennie.
 • Wifi-Calling: WiFi calling umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych przy użyciu WiFi miejscach nawet bez dobrego zasięgu. Nie ma dodatkowych opłat za używanie tej usługi, minuty będą naliczane jak zawsze. Do korzystania z tej funkcji wymagany jest nowoczesny smartfon (iPhone, Samsung, Sony lub Huawei). Zainstaluj aplikację MyVodafone i włącz Wifi Calling w ustawieniach swojego konta.
 • Secure Net: Vodafone Secure Net to wyjątkowa usługa, która chroni użytkownika w prosty i bezpieczny sposób na urządzeniach podłączonych do Vodafone.
 • Rozrywka (Entertainment): Jedną z największych zalet taryfy Red Enterainment jest dodatek w postaci subskrypcji do jednego z popularnych serwisów streamingowych według wyboru. Wybieraj spośród subskrypcji do Spotify Premium, Amazon Prime Video, NOW TV Enterainment pass lub Sky Mobile TV. Po aktywowaniu telefonu powinieneś otrzymać wiadomość tekstowa z możliwością wyboru jednego z powyższych.

Spotify Premium – Spotify jest najpopularniejszą aplikacją do streamingu muzyki na świecie. Dzięki Spotify Premium możesz nieprzerwanie słuchać muzyki bez reklam na różnych urządzeniach. Usługa premium pozwala na słuchanie muzyki w wersji offline, nawet tam, gdzie nie masz dostępu do internetu.

NOW TV Entertainment – Pakiet entertainment pozwala Ci na oglądanie programów z 11 kanałów premium w UK. Lista uwzględnia TV Sky Atlantic, Sky 1, Sky Witness, Sky Arts 1, Gold, MTV, Fox, Nat Geo Wild, SYFY i Comedy Central (ABC Studios box sets only). W ofercie znajduje się również ponad 300 seriali w tym True Detective, Modern Family, Grey’s Anatomy i inne.

Amazon Prime Video – Prime Video daje Ci dostęp do tysięcy popularnych filmów i seriali telewizyjnych oraz własnych produkcji Amazona, w tym 'The Grand Tour’, 'Tom Clancy’s Jack Ryan’ i 'All or Nothing’. Rodzice znajdą tam duży wybór anglojęzycznych bajek jak np. 'Peppa Pig’, 'Just Add Magic’, lub 'Paw Patrol’.

Sky Sports Mobile TV – Otrzymaj dostęp do kanałów sportowych Sky na żądanie i oglądaj Premier League.

1.2 Nielimitowane pakiety SIM only 5G

Vodafone ma w swojej ofercie nielimitowane pakiety SIM only w UK z super-szybkim Internetem 5G już od £23 miesięcznie. Są one idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają karty SIM z dużą ilością Internetu i minut na dłuższy okres.

Nielimitowane karty SIM Vodafone można zakupić w różnych prędkościach (zobacz tabelę poniżej). Całkowicie nielimitowany i szybki pakiet ’Unlimited Max’ kosztuje £30 miesięcznie. Aby najlepiej wykorzystać potencjał tych ofert, potrzebny jest telefon z technologią 5G. Karty będą działać też z telefonami 4G.

Karta SIM w UK Vodafone£20
miesięcznie
80GB
Internet
5G Ready
24 miesiące
umowa
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w EU od £1 dziennie
✔ VeryMe Rewards
Karta SIM w UK Vodafone£23
miesięcznie
150GB
Internet
5G Ready
24 miesiące
umowa
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w EU od £1 dziennie
✔ VeryMe Rewards
Karta SIM w UK Vodafone£33
miesięcznie
nielimitowany
Internet
5G Ready
24 miesiące
umowa
✔ Nielimitowane minuty i SMS-y
✔ Roaming w EU od £1 dziennie
✔ VeryMe Rewards

* Maksymalna prędkość pobierania 2mbps

* Maksymalna prędkość pobierania 10mbps

Pakiety SIM only Vodafone są usługą abonamentową i zobowiązują na okres minimum 12 miesięcy. Wybierając tę opcję, możesz polepszyć swoją zdolność kredytową w UK i korzystać z zalet pakietów abonamentowych.

1.3 Oferta na kartę (Pay as You Go)

Oferta Vodafone na kartę jest jedną z najpopularniejszych w UK.

Pakiety na kartę od Vodafone w UK można używać na dwa sposoby. Możesz doładować konto i wykupić jeden z pakietów ’Big Value Bundles ważnych przez 30 dni lub płacić tylko za to, co zużyjesz w pakiecie 'Pay as you go 1′. Druga opcja jest odpowiednia dla osób, które sporadycznie używają telefonu i nie potrzebują dużej ilości Internetu w telefonie np. osób starszych.

Zalety pakietów 'Big Value Bundles’

 • Data Rollower: Niewykorzystany Internet, minuty i SMS-y w danym miesiącu będą ważne przez kolejne 30 dni, a potem wygasną.
 • Roaming: Używaj telefon w 44 krajach jak w domu

Zalety pakietu 'Pay as you go 1′

Standardowy cennik w podstawowej ofercie 'Pay as you go 1′ to 20p za minute i SMS w UK oraz 20p za każde 5MB Internetu. Co więcej, gdy wygadasz £1 dziennie, otrzymasz w prezencie nielimitowane minuty i SMS-y do UK oraz 500MB przez resztę danego dnia.

Zamów kartę SIM >

2. Internet 4G i zasięg

Sieć Vodafone w UK jest często nagradzana za wysoką jakość połączeń i szeroki zasięg, który dociera nawet do obszarów wiejskich w UK. Ostatnio ten operator odebrał nagrodę za najlepszą sieć komórkowa 2018 w UK w Trusted Reviews Awards, w której 27,000 osób oddało swój glos. (źródło: TrustedReviews)

Obecnie ich zasięg 4G dostępny jest na 99% powierzchni Wielkiej Brytanii.

Planowany jest rozwój sieci 5G wraz z uruchomieniem jej w pierwszych pięciu miastach do roku 2020.

3. Koszty roamingu w krajach Europy

Jeżeli Twoja taryfa abonamentowa nie posiada dodatku 'roaming in Europe’, nie będziesz już móc korzystać z Internetu w krajach Europy. Od 6 stycznia 2022 Vodafone wprowadza nowe opłaty o których warto wiedzieć. Od teraz, klienci bez roamingu uwzględnionego w taryfie, powinni wykupić pakiet 'Roaming Pass’ który pomoże ograniczyć dzienny koszt Interu za granicą do nawet jednego funta dziennie.

 • £8 za 8 dni
 • £15 za 15 dni
 • £2 za dzień

Ta zmiana nie dotyczy klientów których umowa z Vodafone rozpoczęła się przed 11 sierpnia 2021.

Ceny za roaming dla osób korzystających z oferty na kartę pozostają bez zmian. Ci klienci wciąż mogą korzystać z roamingu w EU za darmo. Vodafone nie wprowadziło także zmian w swojej mniejszej sieci VOXI, tam każdy klient ma przyzwolenie? 20GB w EU każdego miesiąca. Wygląda na to, że kupienie telefonu na abonament w 2022 stało się dużo mniej opłacalne!

4. Przeniesienie numeru do Vodafone

4.1 Jeżeli chcesz przenieść swój numer do Vodafone z innej sieci, zacznij od zamówienia telefonu na abonament lub odpowiedniej karty SIM.

4.2 Po tym, gdy już złożyłeś zamówienie, skontaktuj się ze swoją obecną siecią komórkową, aby uzyskać PAC code, sprawdź nasz poradnik jak przenieść numer w UK po więcej informacji. PAC Code to 9-cyfrowy kod autoryzujący przeniesienie numeru.

4.3 Gdy otrzymasz telefon lub kartę Sim wypełnij ten formularz na stronie Vodafone. Po podaniu im tymczasowego numeru Vodafone i PAC przeniesienie numeru powinno zostać wykonane w ciągu kilku dni roboczych.

5. Usługi dodatkowe

5.1 VeryMe Rewards

VeryMe Rewards to nowy program lojalnościowy, który oferuje cotygodniowe zniżki i freebies. Z czasem nagrody dopasowują się do gustu użytkownika na podstawie ich wyborów.

Dla przykładu jedna z ofert dostępnych obecnie w aplikacji to dwa bilety do kin Odeon za £7.

Jeżeli chcesz być częścią VeryMe Rewards, jedyne co musisz zrobić to pobrać najnowszą wersję aplikacji My Vodafone na Twój smartfon z systemem iOS lub Android.

5.2 WiFi Calling

Z WiFi Calling możesz dzwonić i wysyłać SMS-y nawet tam, gdzie nie masz sygnału, jedyne co potrzebujesz to sygnał WiFi i smartfon, który obsługuje WiFi Calling.

Wszyscy klienci abonamentowi Vodafone z kompatybilnym telefonem mogą korzystać z WiFi Calling. Ta funkcja jest obsługiwana przez większość nowszych modeli smartfonów od Apple, Sasmung i Huawei, aby zobaczyć pełną listę kliknij tutaj. Klienci korzystający z oferty Vodofone Pay as you go nie mogą niestety korzystać z tej usługi.

Ta usługa nie pobiera dodatkowych opłat oprócz kosztów za dzwonienie i wysyłanie SMS-ów.

5.3 Zniżki na nagradzany Internet stacjonarny

Klienci abonamentowi Vodafone mogą otrzymać niższą cenę na superszybki Internet stacjonarny od VodafoneVodafone został nagrodzony jako najlepszy dostawca Internetu domowego w the uSwitch Broadband Awards 2019.

Vodafone Broadband opinie
Sprawdź również Vodafone Broadband opinie

5.4 Darmowy Internet w Londynskim metrze

Każdy użytkownik z numerem telefonu od Vodafone może korzystać z darmowego Internetu WiFi w Londyńskim metrze dostarczanym przez Virgin Media.

Darmowy Internet dostępny jest w ponad 250 stacjach metra w Londynie. Aby podłączyć się do Internetu, wybierz sieć WiFi o nazwie 'Virgin Media WiFi’ i podążaj za instrukcjami na ekranie.

Sprawdź inne sieci komórkowe w UK