Jak kupić kartę SIM w AngliiW tym artykule podaję kilka sposobów na to jak kupić kartę SIM w Wielkiej Brytanii. Znajdziesz odpowiednią kartę na krótki wyjazd do UK oraz na stały pobyt.

Gdzie kupić kartę SIM w Anglii jako rezydent

Jeżeli chodzi o miejsce zakupu karty SIM, najpopularniejsze sposoby, będąc już na miejscu to:

  • Przez Internet, poprzez stronę operatora lub porównywarki cen
  • W salonie sprzedaży operatora – każdy operator na swojej stronie ma zakładkę store finder, pozwalającą na znalezienie najbliższego salonu
  • W supermarkecie lub na lotnisku

Na tej stronie skupiam się na ofertach kart SIM przez Internet, dlatego polecam sprawdzenie ofert w tabeli na stronie poniżej.

Z reguły, zakup karty SIM przez Internet pozwala na porównanie dostępnych ofert i daje dostęp do specjalnych promocji. Ze względu na wygórowaną konkurencję to w Internecie to tam operatorzy zamieszają najtańsze oferty.

Linki w tabeli odsyłają do stron operatorów. Proszę zauważyć, że do zamówienia angielskich kart SIM potrzebny jest adres w UK i karta płatności z UK (ale prawdopodobnie można zapłacić też kartami typu Revolut).

Jaką kartę SIM w Anglii wybrać jako rezydent

Jeżeli planujesz stały pobyt w Anglii lub od niedawna tam się osiedlasz, nie masz zapewne jeszcze historii kredytowej w tym kraju potrzebnej do zakupu oferty abonamentowej. Dlatego, najlepszym rozwiązaniem będzie karta SIM bez umowy. 

Na początek polecam zamówienie darmowej karty SIM od operatów Lebara lub giffgaff. Obaj operatorzy sprzedają pakiety bez umowy, zapewniają łatwą kontrolę nad kontem, ta dwójka posiada przyzwoite aplikacje mobilne. Dodatkowo, te sieci są najbardziej przyjazne przyjezdnym, ze względu na adekwatne limity na roaming w EU i niskie koszty połączeń telefonicznych do Europy.

Porównanie Lebara i Giffgaff

Lebara Mobile giffgaff
Ilość Internetu w pakiecie za £10 15GB 20GB
Minuty do EU uwzględnione w pakiecie za £10 100 0
Miesięczny limit na darmowy* roaming w EU Do 30GB Do 5GB
Koszt minuty na komórki do polski 1p 5p
Koszt SMSa do polski 1p 6p
Możliwość ustawienia limitu wydatków Tak Tak
Zamów kartę › Zamów kartę ›

Gdzie kupić kartę SIM dla turysty

W supermarketach i mniejszych sklepach 

Być może odwiedzasz UK na krótki czas, i chcesz kupić lokalną kartę SIM aby uniknąć opłat roamingowych swojego operatora. Turystom poleciłbym zakup kart SIM w angielskich supermarketach lub mniejszych sklepach, które często sprzedają startery przy kasach.

Dla przykładu, starter giffgaff w Tesco, koszt zakupu takiej karty to 99p.

Karta SIM w Angielskim supermarkecie
Karta SIM w angielskim supermarkecie

Karty wirtalne do Internetu

Inną opcją są wirtualne karty SIM (eSim) z Internetem. Jest to nowe rozwiązanie, które ostatnio zyskuje na popularności wśród podróznych. Warto wiedzieć, że takie karty mają pewne ograniczenia, ale mogą być wygodną alternatywą do plastikowych kart SIM, które trudno wymienić.

Oprócz dostępu do Internetu, nie dają one możliwości dzwonienia. Co więcej, do ich obsługi potrzebny jest nowoczesny smartfon z funkcją eSIM, może być to np. Samsung Galaxy S20 i nowszy, lub iPhone 11 i nowszy.

Cennik Airalo – Wielka Brytania

Internet Cena Ważność Pakietu
1GB $5 7 Dni
2GB $7.50 15 Dni
3GB $10 30 Dni
5GB $15 30 Dni
10GB $22.50 30 Dni
20GB $36 30 Dni

Użyj kodu zniżkowego JAN15 na 15% zniżki dla nowych klientów, lub 10% dla obecnych

Zostaw komentarz