Powody aby zmienić dostawcę Internetu w UKJeżeli jesteś klientem jednego z dostawców Internetu stacjonarnego w UK już od dłuższego czasu, być może warto pomyśleć o zmianie dostawcy i skorzystaniu z atrakcyjnych ofert dostępnych na rynku. Istnieje duża szansa, że taka zmiana okaże się dla Ciebie opłacalna. 

Wiele osób kontynuuje korzystanie z usług tej samej firmy latami nie porównując innych ofert – jeżeli zależy Ci na oszczędzaniu – unikaj tego.

Poniżej znajdziesz pięć popularnych powodów dla których warto zmienić dostawcę Internetu. Mam nadzieję, że pomogą Ci zmniejszyć miesięczne wydatki i być może nawet podwoić prędkość swojego łącza.

1. Twoja początkowa umowa się skończyła

Jak zapewne wiesz, większość pakietów na Internet stacjonarny w UK jest na określony okres umowy np. 12 miesięcy. Haczyk w tym, że atrakcyjne ceny które często widzimy w reklamach obowiązują zazwyczaj tylko przez ten początkowy okres kontraktu.

Większość dostawców znacząco podnosi opłaty tym którzy kontynuują korzystanie z usług po upływie takiego okresu. Organizacja Citzens Advice zauważyła, że osoby które kontynuują umowę z dostawcą po upływie początkowego terminu muszą płacić średnio dodatkowe £133 rocznie porównaniu z początkową ceną.

Jeżeli Twoja umowa wciąż trwa to jeszcze nie czas na zmianę dostawcy, ale może być warto zapoznanie się z dokładną datą końca umowy i porównanie ofert na najszybszy Internet stacjonarny w UK.

2. Możesz skorzystać z promocji dla nowych klientów

Z reguły nowi klienci mogą liczyć na atrakcyjne oferty promocyjne np. niską cenę lub kartę upominkową – te elementy mają działać jak magnes na potencjalnych konsumentów.

Z tych ofert można skorzystać jednorazowo wybierając danego dostawcę, po upływie początkowego okresu umowy promocyjnej cena często przestaje obowiązywać i zwiększa się na naszą niekorzyść.

Dlatego regularna zmiana dostawcy Internetu jest sprytnym sposobem na wykorzystanie promocji dostępnych na rynku telekomunikacyjnym.

3. Szybki Internet jest teraz tańszy i bardziej opłacalny

Korzystamy z ciągle rosnącej liczby serwisów streamingowych jak YouTube i Netflix lub gier komputerowych wymagających stabilnego łącza. Naturalnym jest, że rośnie zapotrzebowanie na szybkie łącza Internetowe. Być może w Twoim domu wymagany jest szybszy Internet aby nadążyć nad zapotrzebowaniem domowników. 

Jakiej szybkości Internetu potrzebujesz?

1-2 osoby – 10-11Mbps

3-4 osoby – 35-108Mbps

5+ osoby- 65-516Mbps

W ostatnich latach bardzo wzrosła dostępność Internetu światłowodowego (fibre optic) w UK, ten szybki i stabilny rodzaj Internetu domowego dociera już do 94% domostw i przedsiębiorstw w UK. 

Co to jest Fibre Broadband
Sprawdź również Co to jest Fibre Broadband?

Co więcej, ceny takich pakietów zaczynają się już od £21 miesięcznie (Grudzień 2020), co nie odbiega bardzo od cen za standardowy broadband.

Jeżeli korzystasz z linii ADSL, wiedz że istnieje szansa, że znajdziesz dużo szybszy pakiet w podobnej cenie do obecnego a możesz całkowicie odmienić przyjemność oglądania filmów i uniknąć opóźnień.

4. Masz abonament w EE lub Vodafone – uzyskaj zniżki

Jeżeli jesteś już lub rozważasz zostanie abonentem sieci EE lub Vodafone, może Ci się to opłacać, gdyż kupowanie produktów w pakiecie jest zazwyczaj tańsze.

Abonenci Vodafone (usługi Pay monthly SIM i telefony na abonament) mogą skorzystać ze szczególnie atrakcyjnych cen na Internet światłowodowy.

Dodatkowo, klienci EE którzy wybiorą również Internet stacjonarny tej marki otrzymają 10% zniżki na cenach tej usługi. Sprawdź obecne promocje na Internet EE.

Ostatnia aktualizacja: Grudzień 2020

5. Zmiana dostawcy jest zazwyczaj prosta

Jeżeli jesteś klientem BT, EE, Plusnet, Sky, TalkTalk, Post Office lub Origin Broadband, zmiana dostawcy powinna być bardzo prosta, gdyż oni wszyscy korzystają z tej samej infrastruktury (Openreach). Przeniesienie się z lub do Virgin Media jest odrobinę bardziej skomplikowane ale dla chcącego nic trudnego.

Jeżeli jesteś klientem jednego z operatorów openreach i chcesz zmienić dostawcę, najpierw upewnij się, że początkowa długość umowy (np. 12 miesięcy) już upłynęła. Następnie znajdź odpowiednia dla siebie ofertę na najszybszy Internet stacjonarny w UK i złóż zamówienie przez Internet.

Twój nowy dostawca samodzielnie skontaktuje się z obecną firmą i rozpocznie proces zakończenia istniejącej umowy. Co więcej, pomogą Ci ustalić datę rozpoczęcia nowego porozumieniai podłączenia.

Wszystkie kluczowe informacje i zmiany zostaną potwierdzone poprzez e-mail i listownie.

 

Przenosząc się z lub do Virgin Media dodatkowym krokiem będzie kontakt z oboma dostawcami, gdyż Virgin Media nie koordynuje spraw poza własną siecią. Więc gdy na przykład chcesz się przenieść z TalkTalk (Opnreach) do Virgin Media, musisz osobiście powiadomić TalkTalk o rezygnacji, gdyż Virgin Media nie podejmą żadnych kroków w tym kierunku i w najgorszym wypadku możesz płacić rachunki za 2 linie. 

Dodatkowo, przeniesienie które dotyczy zmiany z Openreach do Virgin Media i vice versa może potrwać odrobinę dłużej zależnie od Twojej sytuacji.

Sprawdź również