Premiera Samsung Galaxy S10 w UK, data, cena i tańszy model

Nowa seria telefonów Samsung Galaxy S10 zostanie oficjalnie zaprezentowana w środę 20 lutego 2019, podczas konferencji Galaxy Upacked. Spekulacje głoszą, że rocznicowa rodzina S10 powiększy się w tym roku o dodatkowy model z nowej budżetowej serii ‘Lite’. Modele S10 będą dostępne do zamówienia w trybie ‘pre-order‘ przez Internet po zakończeniu konferencji. Oficjalna premiera Samsung Galaxy w UK odbędzie się 8 Marca.

Wiadomo już, ze Samsung nie planuje wielkich zmian do popularnej serii Galaxy, ale nowe modele z pewnością będą się różnić od poprzedników ze względu na kilka porządnych udoskonaleń wymienionych poniżej.

Premiera Samsung Galaxy S10 W UK

  • Samsung Galaxy S10 Lite – tańszy i mniejszy model z 5,8-calowym ekranem
  • Samsung Galaxy S10 – standardowy model w średnim rozmiarze z 6,1-calowym ekranem
  • Samsung Galaxy S10 Plus – większy ekran i bateria z 6,4-calowym ekranem
  • Galaxy S10 X (data premiery nieznana) – model premium z 6,7-calowym ekranem, jeszcze mocniejszą specyfikacją i obsługą sieci 5G

W Internecie pojawiło się już kilka zdjęć nowych telefonów w akcji, serwis All about Samsung pokazał modele S10 i S10+ w pełnej okazałości. Największymi wizualnymi zmianami są zmniejszone ramki wokół ekranu oraz otwory na przednie aparaty wbudowane w ekran. Ciekawostką jest minimalistyczny brak głośnika na przodzie telefonu, dzięki nowym technologiom Samsung zdołał ukryć go pod ekranem.

1. Samsung Galaxy S10 w UK – co nowego?

1.1 Czytnik odcisku palca wbudowany w ekran

Najbardziej oczekiwaną nową funkcją w telefonach z serii Galaxy będzie czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran telefon.

Ta nowa technologia stworzona przez firmę Qualcomm ma być dużo szybsza i dokładniejsza od tradycyjnych czytników, gdyż używa ona fale ultradźwiękowe do odczytania odcisku palca. Podobna funkcja dostępna jest już w telefonie OnePlus 6T.

Trudno powiedzieć jak bezpieczna i dokładna będzie ta blokada bezpieczeństwa, gdyż nie została ona jeszcze przetestowana przez użytkowników.

1. 2 Ekran emitujący dźwięk

Aby uzyskać efekt bezbramkowego telefonu, Samsung użył najnowszej technologi umożliwiającej wytwarzanie dźwięku za pomocy wibracji wydobywających się z ekranu OLED.

Użytkownicy Samsunga S10 mogą być zaskoczeni brakiem fizycznego głośnika na górze telefonu.

1.3 Najnowszy procesor Exynos 9820

Premiera Samsung Galaxy S10 w UKTegoroczny procesor Exynos 9820 stworzony przez specjalistów Samsunga będzie użyty w modelach S10 sprzedawanych w Europie. Najnowszy procesor ma wiele zalet, w tym zwiększoną o 20% do poprzednika wydajność. Samsung twierdzi nawet, że 9820 umożliwia produktywność na poziomie komputera.

Procesor 9820 może wykonywać zadania związane ze sztuczną inteligencją (AI) siedem razy szybciej od wcześniejszego.

Nowy procesor jest gotowy na obsługiwanie technologi 5G, która wkrótce pojawi się w Europie.

1.4 Pojemniejsze baterie

Baterie w modelach S10 i S10+ zwiększą się o 500 mAh w porównaniu z poprzednikami. Większe baterie oraz wydajniejszy procesor powinny przyczynić się do wydłużonej pracy obu telefonów.

  • Galaxy S10 Lite  — 3100 mAh
  • Galaxy S10 — 3500 mAh
  • Galaxy S10+ — 4000 mAh
  • Galaxy S10 X — 5000 mAh

1.5 Polepszone aparaty

Premiera Samsung Galaxy S10 w UKAparaty w modelach S10 będą udoskonalone. Samsung doda trzeci obiektyw do tylnych aparatów w S10 i S10+.

Trzeci obiektyw będzie podobno teleobiektywem 13MP f / 2.4 z OIS i 45-stopniowym polem widzenia. Pomoże on w rozpoznaniu głębi i bardziej precyzyjnym rozmyciu tła i zdjęciami Live Focus.

2. Samsung Galaxy S10 w UK ceny

W ostatnich latach ceny smartfonów rosły z roku na rok. Samsung Galaxy S9 podczas premiery kosztował £739, najnowszy model S10 prawdopodobnie zadebiutuje w podobnej lub odrobinę wyższej cenie. Model Lite powinien na początku kosztować około £670.

Większy model S10+ zapewne kosztować będzie około £900.

Nadchodzącą premiera Samsung Galaxy S10 w UK spowodowała spadek cen starszych modeli. Kup Samsung Galaxy S9 na abonament w UK za £31 miesięcznie, jeżeli szukasz niedrogiego rozwiązania. Samsung Galaxy S9 Plus dostępny jest w abonamencie £36 miesięcznie.