Specjalistyczne sklepy z elektroniką w UK a być może lokalny supermarket – gdzie najlepiej kupować elektronikę?

W UK, podobnie jak w Polsce istnieje kilka dominujących marek na rynku sprzętu RTV i AGD. Warto wiedzieć, które sklepy cieszą się dobrą opinią i zapewniają raty czy przedłużoną gwarancję. 

Elektronika zazwyczaj nie jest tania, dlatego warto kupować ją w zaufanych sklepach które nie tylko mogą służyć pomocą w wyborze ale szybko i sprawnie wymienić lub naprawić towar gdy coś pójdzie nie tak.

Opiniotwórczy magazyn Which? przepytał ponad 12 tysięcy osób, które zakupiły elektronikę w roku 2020 w popularnych sklepach włącznie z Argos, Apple, Currys i John Lewis o wszystkich aspektach ich doświadczenia, w tym stosunku jakości do ceny, standardu obsługi klienta, jakości produktów oraz możliwości zwrotu.

Poniżej przedstawiamy wyniki ich testu.

Najlepiej w ankiecie wypadł sklep Richer Sounds, drugi był dom towarowy John Lewis & Partners a trzeci w kolejnośći Apple.

Przez pandemię coraz więcej osób zamawia elektronikę przez Internet, aby kupić odpowiedni produkt ważna jest duża ilość informacji na temat danego produktu i możliwość porównania go z podobnymi towarami w danej kategori, pod tym względem najlepiej wypadły sklepy Richer Sounds, John Lewis i Samsung.

Istotna jest też obecność dużej liczby rzetelnych recenzji od klientów którzy kupili już produkt, który nas interesuje, na to możesz liczyć w sklepach AO.com, Richer Sounds, Samsung i Very.co.uk, które otrzymały 5/5 w kategorii przydatności opinii klientów.

John Lewis i Richer Sounds uzyskały najlepsze wyniki we wszystkich kategoriach, dlatego te sklepy otrzymały rekomendację magazynu Which? w kategorii sklepów z elektroniką w UK.

Najlepsze sklepy z elektroniką w UK według opinii klientów

Samsung

Odwiedź Samsung.com >

Samsung to producent innowacyjnych produktów technologicznych, zaczynając od popularnych telefonów Galaxy, telewizorów QLED kończąc na urządzeniach AGD jak pralki i lodówki.

Ich sklep internetowy to świetne źródło informacji o ich produktach. Co więcej, w celu udogodnienia, klienci mogą uzyskać video-poradę z konsultantem sprzedaży bez wychodzenia z domu.

Gwarancja na elektronikę: od 6-24 miesięcy, zależnie od kategorii produktu.

Okres zwrotu na nieużywany produkt zakupiony online: 14 dni na inicjację zwrotu + 14 dni na zwrot

Aktualne oferty promocyjne Samsung:

  • Uzyskaj rabat do £300 na wybranych telewizorach z kodem TVSAVE, oraz bezpłatny soundbar o wartości do £449 przy wybranych telewizorach!
  • Zdobądź darmowy prezent o wartości do £239 przy zakupie urządzenia z serii Galaxy S24 i odbierz zwrot gotówki o wartości do £200.

Szczegóły i pełne zasady oferty na stronie producenta.

John Lewis & Partners

Odwiedź JohnLewis.com >

Dom towarowy John Lewis cieszy się dobrą reputacją, szczególnie ze względu na przychylną politykę napraw oraz trzy letnią gwarancję na produkty elektroniczne.

W ich ofercie znajduje się szeroka oferta produktów od czołowych marek. Na pewno znajdziesz tam to czego szukasz, począwszy od smartfonów, słuchawek, do sprzętu AGD i wyposażenia domu.

Gwarancja na elektronikę: do 3 lat, zależnie od kategorii produktu.

Okres zwrotu na nieużywany produkt: 35 dni

Richer Sounds

Odwiedź RicherSounds.com >

Richer Sounds specjalizuje się w sprzedaży produktów RTV – głównie telewizorów, systemów kina domowego, projektorów i słuchawek.

Ten sklep ma ponad 40-letnią historię i jest doceniany za fachową wiedzę sprzedawców oraz sześcioletnią gwarancję która dostępna jest dla członków programu lojalnościowego 'VIP’, możesz dołączyć do niego za darmo tutaj. Poprzez zapisanie się do programu VIP zyskasz również dostęp do ekskluzywnych zniżek.

Sklep Richer Sounds posiada w swojej ofercie konsultacje na temat doboru odpowiedniego sprzętu oraz usługę instalacji za dopłatą. 

Gwarancja na elektronikę: 6 lat w programie VIP

Okres zwrotu na nieużywany produkt zakupiony online: 14 dni na inicjację zwrotu + 14 dni na zwrot

Apple

Odwiedź Apple.com >

Gigant technologiczny Apple wypadł świetnie w większości kategorii, oprócz stosunku jakości do ceny, nie wszyscy myślą przychylnie o polityce cenowej tej firmy. 

Nie można jednak zarzucić temu producentowi sprzętu wysokiej jakości sprzedawanych produktów, elastyczności w możliwości zwrotu zakupów, oraz specjalistycznej pomocy technicznej, która jest dostępna nawet podczas pandemii COVID-19.

Gwarancja na elektronikę: 1 rok

Okres zwrotu na nieużywany produkt zakupiony online: 14 dni na inicjację zwrotu + 14 dni na zwrot

Gdzie nie kupować elektroniki w UK?

Sklepy z elektroniką w UK

Czytelnicy Which? najgorzej ocenili swoje doświadczenia zakupu technologii w supermarketach, w szczególności ASDA która wypadła najgorzej, w niechlubnym gronie znalazły się również Sainsbury’s i Tesco. 

Supermarkety wypadły przyzwoicie pod względem konkurencyjnośći cen, niestety ciężko otrzymać w nich specjalistyczną poradę a spełnienie gwarancji może okazać się skomplikowane i czasochłonne, gdyż często trzeba radzić sobie na własną rękę i kontaktować się z obsługą klienta producenta.