Black Friday w UK w tym roku odbędzie się 24 Listopada.

Tegoroczny Black Friday już za rogiem, gdyż odbędzie się 24 listopada, a cyber weekend potrwa do poniedziałku 1 Grudnia.

Bank Nationwine na swoim Twitterze udostępnił ciekawe dane dotyczące zachowań kupujących 25 listopada 2022. Tego dnia mieszkańcy Wielkiej Brytanii wykonali 15% więcej transakcji niż w typowy piątek. Ogólny numer transakcji wzrósł 9% względem poprzedniego roku i 35% co do roku 2019. Prawdopodobnie Brytyjczycy szukali okazji i przecen w związku z panującym tutaj kryzysem kosztów życia.

W tym roku szczególną popularnością mogą cieszyć się produkty energo-oszędne, gdyż Brytyjczycy próbują zaoszczędzić na opłatach za energię i wspomóc środowisko.

Przeceny podczas czarnym piątku, zimowe wyprzedaże w UK

Pomimo, że tegoroczny czarny piątek jeszcze się nie rozpoczął, niektóre sklepy zaczynają wdrażać promocje.

W między czasie sprawdź, gdzie można obecnie złapać znaleźć zniżkę:

AO.com Przeceny na elektronikę ›
Samsung Sprawdź oferty na Black Friday ›
ALDI Przeceny na wiele produktów ›
eBay Prezenty za mniej niż £100 ›
Surfshark Odblokuj Polskie serwisy VOD w UK, od £1.63/mc + 3 miesiące gratis ›
Mobiles.co.uk Zaoszczędź na telefonie na abonament ›

Warto pamiętać o dacie 26 Grudnia – czyli Boxing Day, z mojego doświadczenia, jest jeden z najlepszych dni na znalezienie okazji w sklepach.

Otrzymaj najlepsze promocje na maila 24 Listopada

Dołącz do listy subskrybentów, aby otrzymać najlepsze promocje na czarny piątek 2023 i nie przegapić tegorocznych wyprzedaży. Zapewniam, że Twój adres email nie zostanie wykorzystany do innych celów.

Kiedy rozpoczną się oferty na czarny piątek w UK w 2023

W ubiegłych latach widzieliśmy rozpoczęcie większych promocji już na początku listopada. Kupujący nie wstrzymywali się z zakupami do głównych dni jak czarny piątek czy cyber monday. Spowodowane to było rosnącą świadomością o brakach niektórych produktów i wyzwaniami w łańcuchu dostaw. Tegoroczna sytuacja może wyglądać jeszcze bardziej intensywnie, dodatkowe wyzwania tego roku jak inflacja i rosnące rachunki mogą spowodować, że klienci, będą potrzebować więcej czasu na podjęcie decyzji zakupowej.

Promocje na czarny piątek trzeba brać z przymrużeniem oka. Wbrew oczekiwaniom, ceny na black friday nie są drastycznie obniżane w porównaniu z innymi promocjami w ciągu roku. Nie polecam impulsywnych zakupów podczas tego okresu, lepiej dokładnie porównać ceny danego produktu i ocenić czy cena jest rzeczywiście atrakcyjna w danym momencie.

Mimo to, będę dokładnie przyglądał się promocjom, które będą pojawiać się w sklepach Internetowych w umieszczał je na tej stronie.

Historia – co to jest czarny piątek i skąd się wziął?

Czarny Piątek wypada w piątek po amerykańskim święcie dziękczynienia i jest zapoczątkowaniem świątecznych wyprzedaży. Sklepy tego dnia wypuszczają swoje najlepsze promocje i kody zniżkowe. Początkowo, tradycja wielkich promocji w obecna była tylko za oceanem, ale w ostatnich latach dotarła do UK i Europy. W 2015 roku konsumenci po raz pierwszy wydali więcej niż miliard funtów podczas Black Friday w UK.