Jak oglądać Viaplay PL w UKSerwis VOD Viaplay Polska pokazuje czołowe wydarzenia sportowe, filmy i więcej. Użytkownicy próbujący korzystać z serwisu w UK otrzymują informację, że materiały dostępne są tylko na terenie EU, istnieje jednak sposób na ominięcie tej blokady.

 

Viaplay PL czy można oglądać w UK?

Serwis Viaplay wkroczył do Polski w wakacje 2021 i już wzbudził wielkie zainteresowanie dzięki dostępowi do czołowych sportowych wydarzeń, popularnych seriali i filmów po polsku.

Ze względu na ograniczenia licencyjne, treści tej platformy dostępne są wyłącznie dla osób na terenie Unii Europejskiej. Ta informacja widnieje nawet na głównej stronie serwisu, co jest rozczarowujące dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. 

W przeciwieństwie do Playera lub Polsat Go, Viaplay nie posiada dedykowanego programu dla polonii w UK, więc nie istnieje oficjalna droga dostępu. Na szczęście możliwe jest odblokowanie Viaplay dzięki oprogramowaniu VPN. 

Jak oglądać Viaplay PL w UK?

Aby odblokować Viaplay i inne polskie serwisy VOD potrzebne jest oprogramowanie VPN. Takie programy umożliwiają na maskowanie adresu IP i wybranie lokalizacji innej od prawdziwej, co pozwoli na obejście blokad lokalizacyjnych. Dla przykładu, można mieć Polski adres IP będąc w UK.

W ostatnich latach programy VPN stały się przyjazne i  łatwe w obsłudze. Nasz rekomendowany program Surfshark ma stronę, aplikacje mobilną i program w języku polskim.

Zalety:

  • Najlepsza oferta na rynku, tylko £1.71 miesięcznie w pakiecie 24 miesiące + 2mc-e gratis
  • Odblokowuje Viaplay PL w UK
  • Serwery w dwóch polskich miastach (Warszawa i Gdańsk)
  • Możliwość używania na nielimitowanej liczbie urządzeń
  • Polska wersja strony Internetowej
  • Przyjemna oprawa wizualna
  • Obsługa klienta 24/7
  • Zwrot pieniędzy do 30 dni w przypadku niezadowolenia

Wady:

  • Polska wersja strony językowej posiada drobne błędy w tłumaczeniu

Surfshark | 84% zniżki na dwuletnim planie

Wybierając długoterminowy plan od Surfshark możesz zaoszczędzić aż 82%.

Skorzystaj z oferty >

Wskazówki – co zrobić aby Viaplay działał jak najlepiej z VPN

Viaplay jest świadome rosnącej popularności serwisów VPN, i dlatego próbuje blokować dostęp ich użytkownikom.

Mam dwie wskazówki odnośnie korzystania z Viaplay Polska przez VPN, ważne jest aby nie popełnić tych błędów przy rejestracji w serwisie.

Po pierwsze, ważny jest adres IP lokalizacji w której zakładasz konto na viaplay.pl. Jeżeli chcesz mieć pełen dostęp do treści na żywo w Viaplay Polska, upewnij się, że rejestrujesz się w serwisie tylko po wcześniejszej aktywacji oprogramowania VPN z ustawioną lokalizacją Polska. Ewentualnie, zrób to gdy będziesz fizycznie przebywać w Polsce, jeżeli istnieje taka możliwość.

Po drugie, ważne jest, aby zapłacić polską kartą płatniczą i z polskim adresem.