Giffgaff obcina darmowy roaming w EUSieć komórkowa Giffgaff redukuje ilość gigabajtów, które będzie można użyć na wakacjach o 75%. 
Od przyszłego miesiąca, w Europie będzie można użyć do 5GB ze swojego pakietu zamiast 20GB. 

 

Ta zmiana wejdzie w życie 26 Lipca 2022, czyli, tuż przed szczytem wyjazdów wakacyjnych.

 

Według operatora Giffgaff, 5GB na miesiąc powinno wystarczyć dla większości użytkowników. Jeżeli jednak przekroczy się limit Internetu, każdy kolejny MB w EU naliczany będzie po stałej stawce £0.10p. 

Nowe zasady nie dotyczą połączeń telefonicznych. Wciąż będzie można dzwonić i wysyłać SMSy w Europie jak w domu.

Nowe ograniczenie w Giffgaff, mimo że rozczarowuje, nie jest to jednak najbardziej rygorystyczne spośród wszystkich operatorów. Dla przykładu, kilka innych Brytyjskich sieci komórkowych wcale nie oferuje darmowego przyzwolenia i pobiera £2 dziennie za uzyskanie dostępu do Internetu w EU.

 

 

To dotyczy również Tesco Mobile, a przynajmniej będzie dotyczyć od 2023 roku. Operator ten nagle zmienił zdanie, i nie będzie zapewniać darmowego roamingu w EU dla nowych i odnawiających klientów, których taryfa rozpocznie się po 15 Czerwca 2022.

Operator nie ujawnił jeszcze kosztów za roaming, ale prawdopodobnie będą podobne do Tych, których widzieliśmy u innych sieci, czyli około £2 dziennie.

Opłaty telefoniczne w EU również wzrosną, cena za SMS w Tesco Mobile w Europie to 20p a minutę połączenia 55p.

Sprawdź oferty z sieci, które wciąż mają darmowe przyzwolenia na roaming w EU: