TVP1 to jedna z czołowych stacji informacyjnych i rozrywkowych w Polsce. Ze względu na ograniczenia licencyjne, część ich programów nie jest dostępna w UK. Poniżej wyjaśniam jak to obejść.

Gdzie oglądać TVP1 w Internecie?

W tym artykule podaje sposoby na oglądanie TVP1 przez Internet przez stronę internetową i aplikację. Istnieją firmy, które zajmują się polską telewizją satelitarną, ale nie znam ich na tyle by je polecać.

Najwygodniej w UK oglądać TVP1 poprzez platformę TVP VOD na laptopie urządzeniu mobilnym.

  • Platforma TVP VOD – znajdziemy tam filmy, seriale i programy na żądanie. TVP VOD dostępne jest poprzez stronę internetową lub aplikację na urządzeniach mobilnych (telefon, tablet lub telewizor)

Muszę przyznać, że aplikacja TVP VOD jest dopracowana i bardzo przyjemna w korzystaniu. Szczególnie podoba mi się aplikacja na Android TV, która jest dostępna nawet w Brytyjskim Play Store.

 • Kanał TVP1 (program na żywo)

Jeżeli, zależy Ci na oglądaniu TVP1 na żywo, ten kanał dostępny jest na platformie WP Pilot, nawet w darmowej wersji (z częstymi reklamami). Aczkolwiek, oglądanie przez WP Pilot nie jest formalnie możliwe na terenie Wielkiej Brytanii, dlatego wymagane będzie kilka obejść zanim uzyskasz dostęp. 

Na mojej stronie jest już artykuł o tym jak odblokować WP Pilot:

Jak obejść ograniczenia i oglądać TVP w UK?

Osoby chcące oglądać programy w aplikacji TVP VOD zobaczą błąd ‘ Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju.’ To dlatego, że treści polskich serwisów streamingowych dostępne są tylko na terenie krajów Unii Europejskiej.

Możliwe jest jednak odblokowanie TVP poprzez program VPN. Poniżej przedstawiam ofertę firmy Surfshark, ich oprogramowanie jest dostępne w języku polskim, przyjazne w użyciu i nie wymaga wiedzy technicznej.

Co najważniejsze, Surfshark bez problemu odblokowuje TVP VOD i inne polskie serwisy streamingowe. Ich program dostępny jest na platformach Windows i Mac OS, a aplikacja na smartfony pozwala na oglądanie TVP na różnych urządzeniach, w tym telewizorach Android TV.

Najlepszy VPN do odblokowania TVP VOD – Surfshark

Zalety:

 • Najlepsza oferta na rynku, tylko £1.69 miesięcznie w pakiecie 24 miesiące + 3mc-e gratis
 • Odblokowuje TVN Player za granicą
 • Serwery w dwóch polskich miastach (Warszawa i Gdańsk)
 • Możliwość używania na nielimitowanej liczbie urządzeń
 • Polska wersja strony Internetowej
 • Przyjemna oprawa wizualna
 • Obsługa klienta 24/7
 • Zwrot pieniędzy do 30 dni w przypadku niezadowolenia

Wady:

 • Polska wersja strony językowej posiada drobne błędy w tłumaczeniu

Surfshark | 86% zniżki na dwuletnim planie + 3 miesiące gratis

Wybierając długoterminowy plan od Surfshark możesz zaoszczędzić aż 86%.

Sprawdź pełną ofertę >

Jak podłączyć się do VPN z Surshark?

Po wykupieniu pakietu na Surfshark, pobierz program lub aplikację na komputer, urządzenie mobilne, lub telewizor z Android TV. Następnie podłącz się do jednego z polskich serwerów, a następnie uruchom aplikację TVP VOD. Nie powinny już pokazywać się błędy związane z ograniczeniami licencyjnymi.