Większość Instalacji Internetu stacjonarnego obecnie przebiega sprawnie podczas pandemii COVID-19 w UK.

Instalacje Internetu stacjonarnego ograniczone COVID-19

Ostatnia aktualizacja: Marzec 2021

Zmiana dostawcy w sieci Openreach – BT, Plusnet, EE, TalkTalk i Sky

Większość domów w UK podłączona jest do sieci Internetowej Openreach, z której korzystają główni dostawcy Internetowi jak np. BT i Sky.

Zmiana dostawcy Internetu w UK u dostawców wymienionych powyżej jest obecnie możliwa gdyż może odbyć się bez konieczności wizyty inżyniera w Twoim domu.

Jeżeli nie masz aktywnego połączenia Internetowego ale masz w mieszkaniu gniazdko Openreach będzie można bez problemu podłączyć się do sieci po wykupieniu umowy u jednego z dostawców, sprawdź pakiety na najszybszy Internet stacjonarny w UK.

Zmiana dostawcy z Openreach do Virgin Media

Jeżeli chcesz założyć Internet domowy od Virgin Media istnieje duża szansa, że wymagana będzie wizyta inżyniera. Virgin Media potwierdza, że wizyty się odbywają pomimo lockdownu i mają wystarczającą liczbę inżynierów gotowych do pracy.

Odradza się wizyt do osób szczególnie narażonych na efekty Covid-19, szczególnie tych powyżej 50 roku życia.

Jeżeli Twój dom jest już podłączony do lini Virgin Media to istnieje możliwość podłączenia do sieci bez wizyty inżyniera poprzez pakiet do samodzielnej instalacji, który można otrzymać za darmo przy składaniu zamówienia.

Jaka jest alternatywa dla Internetu stacjonarnego

Jeżeli nie chcesz w obecnej sytuacji zmieniać dostawcy Internetu stacjonarnego i zobowiązywać się na kolejne 12-24 miesięcy, sprawdź opcję na Internet w UK bez umowy – być może spodobają Ci się oferty na Internet mobily w telefonie lub z routerem.

Sprawdź również…