Instalacje Internetu stacjonarnego w UK ograniczone, powodem COVID-19

W związku z panującą pandemią koronawirusa COVID-19, Openreach – firma BT odpowiedzialna za instalację i naprawy linii telefonicznych, wprowadziła w ostatnich dniach ograniczenia na Instalację nowych podłączeń Internetu w UK. Biznes Virgin Media, który nie jest częścią sieci Openreach, wprowadził łagodniejsze ograniczenia.

Instalacje Internetu stacjonarnego ograniczone COVID-19

Sprawdź poniżej jakie procedury stosują najwięksi dostawcy domowych linii Internetowych w UK, Openreach i Virgin Media.

Ostatnia aktualizacja: 26 Marca 2020

Ograniczenia Openreach – BT, Plusnet, EE, TalkTalk, Sky

Nowe podłączenia obecnie nie są możliwe jeżeli wymagana jest domowa wizyta inżynieria. Instalacja nowej linii jest wymagana zazwyczaj w nowych domach, lub gdy klient przenosi się z Virgin Media do jednego z operatorów Openreach np. BT

Możliwe są wyjątki dla sfatygowanej części społeczeństwa np. osób starszych. W dodatku, Ci którzy nie mają podstawowego dostępu do Internetu i telefonu mogą również dostać pierwszeństw, ale tylko jeżeli to naprawdę konieczne.

W tych wyjątkowych przypadkach, inżynierowie odwiedzający dom będą wyposażeni w dodatkowe kombinezony ochronne.

 

Na szczęście w około 60% domostw zmiana dostawcy Internetu jest możliwa gdyż istnieje tam już aktywna linia telefoniczna. Wtedy, osoby mogą aktywować Internet poprzez uruchomienie routera dostarczonego pocztą bez konieczności kontaktu z innymi ludźmi. Sprawdź pakiety na najszybszy Internet stacjonarny w UK.

 

Jeżeli obecnie rozważasz podłączenie Internetu stacjonarnego, bardzo polecamy nasz artykuł Internet w UK bez umowy, gdzie znajdziesz warianty na Internet mobilny lub bezprzewodowy z karty SIM. Tym samym, możesz uniknąć niepotrzebnego kontaktu z innymi i nie fatygować inżynierów, którzy mogą być narażeni na wyższe ryzyko zachorowania.

W przypadku awarii Internetu, zazwyczaj naprawa jest możliwa bez konieczności wizyty inżyniera w domu. Jeżeli to nastąpi, skonsultuj się z dostawcą Internetu poprzez telefon lub czat na ich stronie internetowej.

Ograniczenia Virgin Media

Firma Virgin Media, dostawca super-szybkiego Internetu światłowodowego również wprowadziła ograniczenia, ale w większości przypadków instalacje wciąż się odbywają, z kilkoma wyjątkami.

Po pierwsze, Virgin Media na bieżąco sprawdza stan zdrowia swoich inżynierów aby potwierdzić czy nie mają symptomów grypy, nie są w samo-izolacji, ani czy nie byli w miejscach wysokiego ryzyka. Jeżeli odpowiedzą oni pozytywnie odpowie na jedno z tych pytań, nie będą mogli odwiedzać domów klientów.

Na trzy dni przed datą instalacji, Virgin Media wysyła klientom SMS aby sprawdzić czy ktoś w ich domu nie został poinstruowany aby poddać się izolacji oraz czy ktoś z domowników ma symptomy koronawirusa. Jeżeli klient odpowie ‘tak’ , wizyta zostanie przesunięta na dwa tygodnie później, a potwierdzenie nowej daty instalacji zostanie wysłane w ciągu kolejnych 24 godzin.

W dniu instalacji, inżynier skontaktuje się z klientem przez telefon około 30 minut przed planowaną wizytą w domu. Jeżeli klient odpowie pozytywnie na jedno z pytań powyżej, ten sam proces co powyżej zostanie zastosowany.

Gdzie możliwe, Virgin Media wyśle zestaw do samodzielnej aktywacji.

Źródła: BBC News, Virgin Media

Sprawdź również…