Ważne: Huawei w tarapatach, Google zawiesza współpracę (Maj 2019)

W związku z politycznym konfliktem pomiędzy Chinami i Stanami Zjednoczonymi, prezydent Donald Trump postanowił dodać Chińskiego giganta Huawei na czarną listę. Oznacza to, że Amerykańskie firmy, w tym Google muszą ograniczyć współpracę z Huawei.

Jako rezultat decyzji USA, Huawei traci dostęp do systemu operacyjnego Android od Google. Ta decyzja może zostać w przyszłości cofnięta w zależności od rozwoju politycznych stosunków.

Na chwilę obecną odradzamy zakup telefonów i innych produktów Huawei. Jeżeli posiadasz już telefon Huawei, sprawdź informacje poniżej.

Co z posiadaczami telefonów Huawei i Honor?
Aktywne telefony Huawei i Honor będą funkcjonować jak poprzednio.
Istnieje jednak szansa, że telefony nie otrzymają aktualizacji systemowych Android w przyszłości, jeżeli konflikt z USA nie zostanie rozwiązany.

Firma Huawei opublikowała oświadczenie, w którym zapewnia swoich fanów, że będzie dostarczać uaktualnienia bezpieczeństwa i wsparcie dla obecnych i nowych klientów.

Co jeżeli dopiero kupiłem telefon Huawei?
Skontaktuj się ze sprzedawcą swojego telefonu, jeżeli zakupiłeś telefon w ciągu ostatnich dni. W związku z zaistniałą sytuacją niektórzy sprzedawcy mogą być skłonni do zwrotu pieniędzy lub wymiany telefonu na inny model.