Awaria w sieci O2Awaria w O2 została naprawiona. W czwartek 6 grudnia 2018 siec komórkowa O2 w UK doświadczyła prawie całodobowej usterki oprogramowania, która zaskutkowała brakiem dostępu do Internetu i połączeń dla ich klientów.

W sumie 31 milionow konsumentów w UK zostało dotkniętych tą awarią. Siec komórkowa O2 ma 25 milionow klientów w UK. Co więcej, O2 udostępnia usługi do mniejszych operatorów w tym Giffgaff, Tesco Mobile, Lycamobile i Sky Mobile.

Awaria w O2 spowodowała utrudnienia dla wielu przedsiębiorstw i przestrzeni publicznej np. niedziałające tablice informacyjne na przystankach.

O2 przeprasza wszystkich klientów dotkniętych tą awarią. Potwierdzone zostały już formy rekompensaty. Wkrótce skontaktują się ze wszystkimi poprzez e-mail.

  • Klienci abonamentowi: Zwrot kosztów abonamentu za 2 dni, wypłacone do końca stycznia.
  • Klienci Pay as you go: Zwrot 10% wartości doładowania, wypłacone do końca stycznia.

Mniejsi operatorzy (Giffgaff i inni) działający na bazie O2 ogłoszą możliwe rekompensaty poprzez email. Sieć Sky Mobile w ramach przeprosin oferuje nielimitowany Internet w telefonie w sobotę 8 grudnia.

Jeżeli uważasz, że doznałeś straty finansowej poprzez tą awarię złóż skargę do O2 lub innego operatora. Potrzebne będą jednak dowody, np. kara za brak karty pokładowej do samolotu.