9 Najważniejszych zmian w Galaxy S9. Sprawdź jak Samsung ulepszył swój najpopularniejszy smartfon. Nowy aparat, głośniki, i inne funkcje.Samsung Galaxy S9 i S9+ na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie do swoich poprzedników Galaxy S8 i S8+ z zeszłego roku, ale jest wiele szczegółów, które je różnią, przedstawiamy 9 najważniejszych zmian w Galaxy S9.

9 Najważniejszych zmian w Galaxy S9

Najnowsze flagowe smartfony Samsunga, które są już w sprzedaży, wyposażone zostały między innymi w najlepszej jakości aparaty i nowe oprogramowanie do fotografowania.

Inne kluczowe zmiany uwzględniają nowe głośniki stereo, animowane emoji i inteligentne skanowanie twarzy służące do odblokowywania telefonu. Oto 9 najważniejszych zmian w Galaxy S9:

Glosniki stereo [no_toc]

Galaxy S9 posiada głośniki stereo stworzone we współpracy z producentem sprzętu muzycznego AKG . Pierwszy głośnik znajduje się na gorze telefon, a drugi na dole. Samsung podaje, że nowe głośniki są 1.4x głośniejsze od tych w Galaxy S8. Co więcej, S9 używa technologi Dolby Atmos, co sprawia, że dźwięk brzmi bardziej realistycznie.

Nagrywanie w super-slow-motion

Kamera w Galaxy S9 może nagrywać klipy z 960 klatkami na sekundę w rozdzielczości 720p przez 0.2 sekundy, aby stworzyć 6-sekundowy klip, którym możesz pochwalić się w mediach społecznościowych i nie tylko. Do filmiku możesz nawet dodać specjalne efekty i muzykę.

Czytnik odcisku palca w innym miejscu

Lokalizacja czytnika palca w Galaxy S8 była jedną z niewielu wad tego telefonu, Samsung umieścił go blisko aparatu co było mało wygodne i przyczyniało się do częstego brudzenia obiektywu. Ten problem szybko rozwiązano, w serii Galaxy 9 czytnik jest umieszczony pod aparatem w rozsądnej odległości od obiektywu.

9 Najważniejszych zmian w Galaxy S9
Nowe miejsce czytnika linii papilarnych
Mobiles.co.uk

Zmienna przysłona

Zdjęcia zrobione w słabym oświetleniu np. na koncercie nie zachwycają. Aparat w Galaxy S9 poradzi sobie z tym problem i zrobi ostrzejsze zdjęcia nawet w słabym oświetleniu dzięki podwójnej przysłonie. Samsung twierdzi, że ta funkcja wpuści 28% więcej światła do obiektywu niż w S8.

Nowe kolory

Samsung Galaxy S9 i S9+ dostępne są w nowych wyszukanych odcieniach, włącznie z Midnight Black, Coral Blue i Lilac Purple dostępnych w UK. Lśniące odcienie pokrywają boki i tył telefonu.

Kolory Galaxy S9 dostępne w UK

AR emoji

Aparat w Galaxy S9 wykrywa Twoje ruchy twarzy i tworzy wirtualny awatar, który wygląda jak Ty.

9 Najważniejszych zmian w Galaxy S9
AR Emoji w Galaxy S9

Inteligentne skanowanie

Galaxy S8 oferuje trzy tryby uwierzytelniania tożsamości: skanowanie tęczówki, rozpoznawanie twarzy i czujnik odcisków palców. S9 dodaje czwartą, zwaną Inteligentne skanowanie. Nowa metoda łączy skanowanie twarzy i tęczówki, co oznacza, że nie trzeba wybierać między nimi, gdy jedna metoda zawodzi, S9 po prostu domyślnie ustawi się na odpowiednią metodę. Samsung twierdzi, że skanowanie tęczówki często kończy się niepowodzeniem w bezpośrednim świetle słonecznym, a rozpoznawanie twarzy może być nieczytelne w nocy, więc funkcja Inteligentnego skanowania łączy te dwie metody, aby zmniejszyć ryzyko niepowodzenia.

Bixby vision

Samsung chce, aby jego cyfrowy asystent, Bixby, był bardziej przydatny, więc S9 daje mu więcej mocy. Gdy otworzysz aplikację Aparat i przełączysz się na Bixby, możesz użyć podglądu kamery, aby przetłumaczyć tekst na inny język, wyświetlić liczbę kalorii w różnych produktach spożywczych, a nawet zastosować makijaż do twarzy.

DeX Pad

Samsung nadal chce, abyś używał swojego smartfona jako mini PC. Z jego nowy DeX Pad możesz zadokować S9 (lub S8 i Note 8) w konsoli i używać ekranu smartfona jako touchpada, lub fizycznej klawiatury podczas przesyłania zawartości na monitor.